Rozhlas pro příště prezidentovým vulgaritám skutečně zabrání, slibuje ředitel

17.12.2014 20:59

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan k radě veřejnoprávního média znovu hovořil ve věci vulgarit prezidenta Zemana v posledních Hovorech z Lán. Po setkání s prezidentem se ztotožnil s hlavou státu v tom, že citace vulgarit není hrubostí, nemálo členů rady tento postoj ale roztrpčil, takže Duhan podával další vysvětlení. Informuje o tom server iDnes.cz.

Rozhlas pro příště prezidentovým vulgaritám skutečně zabrání, slibuje ředitel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČRo Peter Duhan
reklama

„Přijmout argument prezidenta ještě neznamená se s ním ztotožnit. Co jsem řekl, bylo nešťastné. Když jsem řekl A, měl jsem říci i B,“ vysvětloval svá slova Duhan na jednání rady. Členy orgánu navíc ujistil, že rozhlas hodlá napříště ctít svůj etický kodex a skutečně zabrání tomu, aby se objevovaly hrubé výrazy ve vysílání, když bude hovořit prezident.

Ujištění vztahoval čistě na Hovory z Lán. Když totiž místopředseda Rady ČRo Petr Šafařík naznačil, že by se úprava pravidel měla vztahovat i na další hosty, neboť ani jiné lidé občas neužívají právě nejvybranější slovník, Duhan chctěl vědět, o kom konkrétně mluví. Šafařík to odmítl specifikovat, načež Duhan jeho poznámku odmítl. V dalším vysílání prý sám Duhan hrubé výrazy nezaznamenal.

Rozmluva rady k tomuto bodu byla poměrně krátká a nebyla zmíněna možnost, že by měl Duhan přijít o část odměn právě kvůli vulgaritám v Hovorech z Lán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…