Rozhlas zaplatil 350 tisíc za luxusní ubytování a catering v Poděbradech. Platilo se jedno kafíčko za druhým, jedna svíčková stíhala druhou

23.09.2019 13:04

Naše redakce má k dispozici smlouvu mezi Českým rozhlasem a Lázněmi Poděbrady, které od téhle veřejnoprávní instituce obdržely 351 tisíc korun za nájem, ubytování a poskytnutí cateringových služeb. Rozhlas si pronajal kongresový a koncertní sál, ubytování v luxusním hotelu Libenský a catering v restauraci Swiss.

Rozhlas zaplatil 350 tisíc za luxusní ubytování a catering v Poděbradech. Platilo se jedno kafíčko za druhým, jedna svíčková stíhala druhou
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
Ve smlouvě je podstatná část informací začerněná. Sice se dozvíme, že jde o cateringové služby v restauraci Swiss, pro kolik osob bude občerstvení připraveno už ale jasné není. Ze smlouvy také plyne, že jde o: „Nájem společenských prostor (Koncertní sál a Kongresový sál) Kongresového centra Lázeňské kolonády na nám. T. G. Masaryka 654/2, 290 01 Poděbrady III a xx parkovacích míst v prostorách Lázní Poděbrady, a. s.“ Počet parkovacích míst opět nevíme. Stejné je to i u ubytování v hotelu. Ve smlouvě stojí: „Ubytování v Hotelu Libenský, nám. T. G. Masaryka 437/1, 290 01 Poděbrady se snídaní na 1 noc pro xx osob.“ Jako by se Rozhlas snažil utajit, kolik lidí se akce za více než 350 tisíc zúčastnilo.
 
Jisté je, že se jednalo o Konferenci Českého rozhlasu, jak lze vyčíst z přílohy smlouvy, ve dnech 12.-13. září. Ve smlouvě je sice rozepsána částka za občerstvení, pití, za nájem kongresového sálu, za parkování i ubytování, ale detaily jsou začerněny.
 
Účastníci konference měli zajištěné opravdu bohaté občerstvení. První den měli již od devíti hodin coffee break, kdy si mohli dát sendvič nebo mini koblížky. Od jedné hodiny probíhal oběd formou bufetu, kde byl v nabídce kuřecí vývar, svíčková, rizoto, francouzské brambory a salátový bufet. Pokud hostům vyhládlo, od čtyř hodin probíhala další coffee break s croissanty, koláčky, ovocem a zeleninou. Posledním jídlem byla v sedm hodin večeře formou rautu. Druhý den následoval opět ranní coffee break a oběd. Poté konference mohla skončit.
 
 
Podle registru smluv je zřejmé, že se jedná o pravidelnou akci. Do Poděbrad Český rozhlas jezdí již od roku 2016 a za čtyři ročníky konferencí zaplatil 1.661.000 korun. Možná i proto patří mezí významné klienty Lázní.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …