Rozhlas zaplatil 350 tisíc za luxusní ubytování a catering v Poděbradech. Platilo se jedno kafíčko za druhým, jedna svíčková stíhala druhou

23. 9. 2019 13:04

KAM JDOU VEŘEJNÉ PENÍZE Naše redakce má k dispozici smlouvu mezi Českým rozhlasem a Lázněmi Poděbrady, které od téhle veřejnoprávní instituce obdržely 351 tisíc korun za nájem, ubytování a poskytnutí cateringových služeb. Rozhlas si pronajal kongresový a koncertní sál, ubytování v luxusním hotelu Libenský a catering v restauraci Swiss.

Rozhlas zaplatil 350 tisíc za luxusní ubytování a catering v Poděbradech. Platilo se jedno kafíčko za druhým, jedna svíčková stíhala druhou
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama
Ve smlouvě je podstatná část informací začerněná. Sice se dozvíme, že jde o cateringové služby v restauraci Swiss, pro kolik osob bude občerstvení připraveno už ale jasné není. Ze smlouvy také plyne, že jde o: „Nájem společenských prostor (Koncertní sál a Kongresový sál) Kongresového centra Lázeňské kolonády na nám. T. G. Masaryka 654/2, 290 01 Poděbrady III a xx parkovacích míst v prostorách Lázní Poděbrady, a. s.“ Počet parkovacích míst opět nevíme. Stejné je to i u ubytování v hotelu. Ve smlouvě stojí: „Ubytování v Hotelu Libenský, nám. T. G. Masaryka 437/1, 290 01 Poděbrady se snídaní na 1 noc pro xx osob.“ Jako by se Rozhlas snažil utajit, kolik lidí se akce za více než 350 tisíc zúčastnilo.
 
Jisté je, že se jednalo o Konferenci Českého rozhlasu, jak lze vyčíst z přílohy smlouvy, ve dnech 12.-13. září. Ve smlouvě je sice rozepsána částka za občerstvení, pití, za nájem kongresového sálu, za parkování i ubytování, ale detaily jsou začerněny.
 
Účastníci konference měli zajištěné opravdu bohaté občerstvení. První den měli již od devíti hodin coffee break, kdy si mohli dát sendvič nebo mini koblížky. Od jedné hodiny probíhal oběd formou bufetu, kde byl v nabídce kuřecí vývar, svíčková, rizoto, francouzské brambory a salátový bufet. Pokud hostům vyhládlo, od čtyř hodin probíhala další coffee break s croissanty, koláčky, ovocem a zeleninou. Posledním jídlem byla v sedm hodin večeře formou rautu. Druhý den následoval opět ranní coffee break a oběd. Poté konference mohla skončit.
 
 
Podle registru smluv je zřejmé, že se jedná o pravidelnou akci. Do Poděbrad Český rozhlas jezdí již od roku 2016 a za čtyři ročníky konferencí zaplatil 1.661.000 korun. Možná i proto patří mezí významné klienty Lázní.
 
ParlamentníListy.cz se soustavně věnují upozorňování na smlouvy státních, krajských a městských institucí. Pravidelně přinášíme informace o utrácení veřejných prostředků, nad kterým často zůstává rozum stát. Jelikož se souhrnně jedná o desítky textů, rozhodli jsme se od 1. června 2020 tyto materiály sjednotit, aby je měli čtenáři možnost lépe dohledat. Všechny články proto naleznete pod shodným tagem "Kam jdou veřejné peníze".
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …