Ruské letadlo opět provokovalo to naše, oznámil Pentagon. Tentokrát prý chyběl jen kousek ke katastrofě

12.06.2015 11:23 | Zprávy

Pouhé tři metry od výzvědného letadla amerického letectva proletěl ve velké rychlosti ruský bojový letoun a málem způsobil havárii. Oznámila to americká televize CNN s odvoláním na zdroje z Pentagonu. Incident se stal 30. května v mezinárodním vzdušném prostoru nad Černým mořem.

Ruské letadlo opět provokovalo to naše, oznámil Pentagon. Tentokrát prý chyběl jen kousek ke katastrofě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letadlo, ilustrační foto

Oba stroje se pohybovaly ve stejné výšce a minuly se těsně, uvedly americké zdroje bez dalších podrobností. Není ani známo, zda Washington v Moskvě proti incidentu diplomaticky protestoval. Americké letadlo podle Pentagonu svým chováním nezavdalo příčinu k žádným agresivním manévrům ruského stroje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

19:15 Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

Rozhodnutí nového předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD), jenž nechal odstranit vlajku Ukr…