Rusko chystá vojenský úder proti Ukrajině. Přijde záminka. Putinův kritik varuje

08.04.2021 18:07

Český rozhlas Plus přinesl dnes přehled zahraničního tisku, kdy se mimo jiné hovořilo o tom, jak se ruský prezident Vladimir Putin podle známého kritika Piontkovského chystá na vojenskou akci proti Ukrajině.

Rusko chystá vojenský úder proti Ukrajině. Přijde záminka. Putinův kritik varuje
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin při projevu o stavu země

Komentář ruského politologa a kritika současného ruského režimu Andreje Piontkovského zveřejnil ukrajinský časopis Novoje vremja. Tvrdil mimo jiné to, že ruský prezident Vladimir Putin se chystá zahájit proti Ukrajině vojenskou akci. Zahájit by to mělo něco jako ‚glivický incident‘, tedy provokace podobná té, která Německu v roce 1939 poskytla záminku v útoku na Polsko. 

„Putin se podle Piontkovského chystá na Ukrajinu zaútočit všemi silami a dosáhnout tam územních zisků. Například v podobě obsazení Mariupolu, pobřeží Azovského moře nebo zbytku Doněcké a Luhanské oblasti. Poté ale Rusové svůj postup zastaví a ve spolupráci s těmi západními politiky, kteří se rozhodnou dalšímu pokračování konfliktu zabránit, zahájí mírová jednání,“ cituje Český rozhlas ukrajinský časopis. 

O vojenských přípravách Ukrajiny pak píše jeden z ukrajinských serverů - Strana.ua. „To opět můžeme chápat jako signál, že země ve skutečnosti s rozšířením konfliktu nepočítá. Strana.ua se pak vrací k tomu, proč pro Rusko není eskalace napětí zvlášť výhodná. Mohla by totiž způsobit, že by západní partneři odmítli dokončit nesmírně nákladný projekt plynovodu Nord Stream 2,“ píše dále Český rozhlas. 

Ten se dále zabývá i pravidelnou zprávou Mezinárodního měnového fondu. Britský list The Financial Times si podle Českého rozhlasu všiml, že MMF v ní vyzval k zavedení zvláštní daně pro vysokopříjmové skupiny a obzvlášť dobře vydělávající firmy. Šlo by o projev solidarity s těmi, které nejhůř zasáhla pandemie koronaviru. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn

18:15 Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn

Vinit ze smrti zpěvačky skupiny Asonance Hany Horké (†57), která podlehla koronavirové nákaze poté, …