„Poměrně vstřícné“ návrhy Vladimira Putina podle něj mají souvislost s vystoupením Baracka Obamy v Estonsku a zároveň chystaným pátečním summitem NATO. Putin si podle něj uvědomuje, že i v NATO jsou vůči Rusku rozdílné názory, a jeho vstřícnost může vést k tomu, že někteří členové budou požadovat, aby se s Ruskem jednalo.
Moderátorku zajímalo, zda tedy Putin mohl dostat strach z NATO. „Vladimir Putin nemůže mít strach. Tento pojem je mu neznámý,“ komentoval Romancov. Hrozí mu však prý, že se stane to, co Rusko v žádném případě nechtělo. Umístění vojenských jednotek NATO v pobaltských zemích - bývalých sovětských republikách. A právě tomu se nyní snaží čelit, protože o toto skutečně nestál.
Vladimiru Putinovi se podle Michaela Romancova nedá věřit nic. Ruský prezident podle něj třeba také tvrdil, že na Krymu nemá žádné vojáky, a pak se ukázalo, že je tam má. „Pokud se někdo chová jako agresor a rozbíjí systém, na kterém Evropa stojí, tak je otázkou, zda vůbec máme brát ohledy na jeho přání,“ uvedl poté analytik.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav