Rusko není žádný slovanský bratr, vzkazuje generál Pavel. A nečekejte, že se o Vrběticích dozvíte detaily

20.04.2021 19:32 | Zprávy
autor: kas

V rozhovoru s Čestmírem Strakatým generál Pavel krotil očekávání ohledně odtajnění zprávy tajných služeb. „Pokud bude odtajněna, určitě nebude tak detailní a popisná, jak by si někdo představoval,“ řekl a dodal: „Je celkem přirozené, že v takových věcech se některé informace dostanou na povrch až později.“ Na ruské ambasádě v Praze by nechal také jen pět diplomatů včetně velvyslance. Pak by se podle bývalého náčelníka generálního štábu mohl vyčistit vzduch a Rusko by nás pak mohlo brát jako rovnocenného partnera a suverénní zemi, se kterou se hraje podle jasných a srozumitelných pravidel. I na jeho prezidentskou kandidaturu přišla řeč.

Rusko není žádný slovanský bratr, vzkazuje generál Pavel. A nečekejte, že se o Vrběticích dozvíte detaily
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Generál Pavel doufá, že se svět k žádnému konfliktu, i přes současné události, nepřiblížil. Dle jeho odborného názoru se bezpečnostní situace ve světě zhoršuje a je řada ohnisek, které mohou přeskočit do válečného konfliktu. Je rád, že je ČR v NATO, kdyby nebyla, i přes jakoukoliv prosperitu by dle Pavla byla osamocená. „V dnešním světě se počítá nejen vojenská síla, ale i politická a ekonomická, kulturní. A tu dneska má společenství zemí, jehož jsme součástí,“ odůvodnil svůj názor.

Kauza Vrbětice prý dokázala, že Rusko není přátelskou velmocí, ani slovanským bratrem. „Je to země, která sleduje své cíle poměrně agresivním způsobem a s nevybíravými nástroji,“ prohlásil generál a dodal, že prosperita a bezpečnost je ve společenství zemí, jehož je ČR už součástí. Odhalení pro něj šok nebyl, ale byl překvapen.

Krotil očekávání ze slíbeného odtajnění zprávy tajných služeb. „Pokud bude odtajněna, určitě nebude tak detailní a popisná, jak by si někdo představoval,“ sdělil moderátorovi. „Je celkem přirozené, že v takovýhle věcech se některé informace dostanou na povrch až později,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …