Rusko se ohradilo proti nařčením, že stojí za útoky na nemocnice. Je to prý špinavý výpad

20.04.2020 20:28 | Zprávy

Rusko v pondělí odmítlo, že by stálo za hackerskými útoky na české nemocnice. Informaci, že stopy útoků vedou do Ruska, přinesly Lidové noviny. Ruské velvyslanectví v Praze to označilo za „špinavý protiruský výpad a otevřenou provokaci“, píše server iDNES.cz.

Rusko se ohradilo proti nařčením, že stojí za útoky na nemocnice. Je to prý špinavý výpad
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač

„Vyšetřovatelé se kloní k závěru, že za kybernetickými útoky na české nemocnice stojí zřejmě Rusko,“ napsaly v pondělí ráno Lidové noviny s odvoláním na důvěryhodné zdroje. Informace prý pramení od vysoce postaveného důstojníka z vyšetřovacího týmu a potvrdil ji člen Bezpečnostní rady státu.

Podle ruského velvyslanectví tyto informace podsouvají médiím přímo české tajné služby. Za znepokojivé označilo, že se k těmto obviněním připojují představitelé českých úřadů.

Ruští diplomaté uvedli, že jde pouze o další „fake news“: „Chtěli bychom varovat před podobnými nezodpovědnými a špinavými informačními výpady proti Rusku, které zavánějí otevřenou provokací,“ uvedla na svém facebookovém účtu ruská ambasáda v Praze.

Kybernetickým útokům čelily české nemocnice minulý týden; zatím se všechny podařilo odrazit. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nevyloučil, že mohou přijít další.

Znepokojení nad útoky na české zdravotnictví projevil i americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…