Rusko údajně vyvinulo vakcínu proti novému koronaviru

02.08.2020 10:58

Rusko oznámilo, že má k dispozici vakcínu proti novému typu koronaviru SARS-CoV-2. S masivním očkováním chce začít letos v říjnu, oznámil ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško. Ze strany odborníků však zaznívají obavy, píší Novinky.

Rusko údajně vyvinulo vakcínu proti novému koronaviru
Foto: pixabay.com
Popisek: Očkování - ilustrační foto
reklama

„Plánujeme širší očkování na říjen,“ uvedl Muraško, podle nějž již státní výzkumné zařízení v Moskvě dokončilo klinická hodnocení vakcíny a nyní pracuje na jejím zaregistrování.

Přednost v očkování budou mít rizikové skupiny, například zdravotníci a učitelé. Vývojem vakcíny se zabývá 17 ruských vědeckých pracovišť. Z 26 typů očkovacích látek se dle ruského premiéra Michaila Mišustina bezpečnost prokázala u čtyř z nich.

Někteří odborníci však vyjadřují obavy z toho, že Rusko pro svou národní prestiž vyvíjí vakcínu příliš rychle, aniž by se ujistilo, že je bezpečná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…