Ruský ministr obrany poukázal na otazníky okolo sestřelení letu MH17

30.08.2014 15:04

Rusko by rádo vědělo, proč mezinárodní vyšetřovatelé dosud nezveřejnili údaje z černých skříněk malajsijského boeingu, který byl v červenci sestřelen nad východní Ukrajinou. Okolo tragédie se vznáší stále více otázek, uvedl náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti.

Ruský ministr obrany poukázal na otazníky okolo sestřelení letu MH17
Foto: tan
Popisek: Trosky malajského letadla na Ukrajině

„Katastrofa boeingu budí stále více a více otázek. Ale poslední dobou o ní málokdo hovoří," prohlásil Antonov. „Proč až dosud nebyly zveřejněny údaje o rozhovorech (ukrajinských) dispečerů s piloty boeingu? Proč nebyly zveřejněny údaje z mezinárodního vyšetřování černých skříněk? Kdo si to nepřeje?" poukazoval ruský ministr obrany na některé nejasnosti.

Antonov rovněž připomněl tvrzení ruských vojáků, že souběžně s boeingem prý letěl i ukrajinský bitevní letoun Su-25: „Kde je přepis rozhovorů pilota s velitelstvím? Jak se mohlo stát, že vojenský letoun letěl vedle civilního? Pokud se nyní tvrdí, že ze země byla odpálena raketa na tento letoun, chtěl bych se podívat do očí pilotovi, který se schoval za civilní letadlo - pokud tedy tomu tak bylo. Ale zatím jsou to pracovní hypotézy, neměli bychom zařazovat do škatulek," uvedl.

Tato poznámka podle agentury Reuters zřejmě připouští možnost, že letoun sestřelili rebelové při marném pokusu zasáhnout ukrajinské letadlo. Ruský hodnostář v rozhovoru nicméně znovu ruský vojenský zásah na Ukrajině popřel: „Když lidé tvrdí, že Rusko začalo agresi či válku proti Ukrajině, tak je to nesmysl."

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš, čtk
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…