Ruský opozičník Navalnyj leží v bezvědomí v nemocnici. Namíchali mu něco do čaje, tvrdí jeho mluvčí

20. 8. 2020 22:30

Vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj leží v bezvědomí v nemocnici. Podle jeho mluvčí Kiry Jarmyšové byl otráven před cestou z Tomsku do Moskvy. Letadlo, ve kterém Navalnyj cestoval, muselo nouzově přistát. Stav politika je vážný, lékaři jej umístili na plicní ventilaci. Jed nevyloučili ani nepotvrdili, informuje Blesk.cz.

Ruský opozičník Navalnyj leží v bezvědomí v nemocnici. Namíchali mu něco do čaje, tvrdí jeho mluvčí
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Alexej Navalnyj
reklama

Navalnyj letěl ze sibiřského Tomsku do Moskvy, když se mu udělalo nevolno. Letadlo proto nouzově přistálo v Omsku, kde byl Navalnyj hospitalizován. „Do léčení byli zapojeni specialisté všech odborností. Stav pacienta je vážný,“ uvedly místní úřady.

„Předpokládáme, že Alexeje otrávili něčím namíchaným do čaje. To bylo to jediné, co ráno pil,“ napsala na Twitteru Jarmyšová. „Alexej je nyní v bezvědomí,“ dodala. Leží podle ní na jednotce intenzivní péče.

Navalného přišla do nemocnice navštívit i jeho manželka Julia. Ta předala vyšetřovatelům všechny osobní věci svého muže. Pro Navalného má letět speciál, který ho dopraví na léčení v Berlíně, uvedl jeho spolupracovník.

Objevují se spekulace, že údajný jed byl Navalnému do čaje přidán na letišti, kde se zastavil v místní kavárně. Podnik je nyní uzavřen a probíhá v něm vyšetřování. Manažer pobočky říká, že se chtěl doptat člena personálu, který Navalného obsloužil, na detaily incidentu, ale nemůže ho najít.

Kreml popřál svému odpůrci brzké uzdravení a ústy mluvčího Dmitrije Peskova přislíbil napomoci, pokud by si Navalnyj přál léčit se v zahraničí, uvedl list Vedomosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…