Zpravodajský deník Lidovky.cz oslovil šest vesměs mladých Rusů, žijících kratší či delší dobu u nás, a jednu Ukrajinku, žijící dříve sedm let v Rusku, a položil jim tři shodné otázky. Jak hodnotíte situaci na Krymu? Je nedělní referendum legitimní? A konečně: Referují podle Vás česká média o situaci na Ukrajině objektivně, či je zpravodajství jednostranné?
Na první otázku se sešly odpovědi chápající postup Rusů i opačné. „Můj názor je takový, že Rusko má jen velmi špatné PR pro obhajobu svých kroků. Kdyby měli lepší PR osobu, než je Putin, tak by to možná i celé vypadalo jinak. Aspoň tedy u nás s tím vyhrocením situace,“ míní dvacetitříletý student Jan Kistanov, žijící od narození v ČR. Naproti tomu Jurij Kasimov má skeptický pohled. „Putin zhoršil světový dojem o Rusku, který i tak nebyl příliš dobrý. Také to pokazilo vztahy s EU a Amerikou. Bohužel hodně Rusů kvůli tomu začalo podporovat Putina,“ míní. Podle jednadvacetileté ukrajinské studentky Ekateriny A. Tkachenkové Krym vždy víc inklinoval k Rusku, několik století přece Rusku patřil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jma