Řval a nadával. Takhle naštvaného Donalda Trumpa ještě neviděli. Dokonce uniklo VIDEO

06.03.2017 8:50

„Tak naštvaného jsme Donalda Trumpa ještě neviděli, používal opravdu mnoho ostrých výrazů,“ popisuje setkání amerického prezidenta s členy svého nejužšího kruhu americká CNN.

Řval a nadával. Takhle naštvaného Donalda Trumpa ještě neviděli. Dokonce uniklo VIDEO
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

Americký prezident Donald Trump prý na své kolegy nebyl ještě nikdy tak naštvaný jako poté, co generální prokurátor Jeff Sessions na vlastní žádost odstoupil od vyšetřování případu pokusu o ovlivnění výsledku amerických prezidentských voleb ze strany Ruské federace.

Ve své funkci generálního prokurátora, do které byl jmenován 10. ledna letošního roku, má Jeff Sessions na starosti dohled nad americkým ministerstvem spravedlnosti a FBI. Při svém jmenování Sessions uvedl, že s nikým z Ruska neudržoval během prezidentské kampaně Donalda Trumpa žádné kontakty.

Toto tvrzení se ovšem později ukázalo být nepravdivým, o čemž americkou veřejnost informoval deník Washington Post, podle kterého se americký generální prokurátor měl setkat s ruským velvyslancem ve Spojených státech Sergejem Kisljakovem.

Poprvé mělo k setkání mezi oběma státníky dojít v červenci na Republikánském národním konventu a později v září v Sessionsově vlastní kanceláři.

Jeff Sessions se zpočátku snažil o vysvětlení svého zjevného přečinu tím, že se s ruským velvyslancem setkal ve funkci nezaujatého amerického senátora, a ne jako člen týmu Donalda Trumpa.

Později se ovšem ukázalo, že takové vysvětlení nebude dostatečné a Sessions sám se rozhodl odstoupit od své účasti na vyšetřování možné ruské infiltrace amerického volebního procesu.

Informace o Sessionsově rozhodnutí údajně rozběsnila Donalda Trumpa, který si svou zlost měl vybít na členech svého nejužšího týmu.

Anketa

Které organizace jsou v Česku nejprospěšnější? (obnovené hlasování od 6.3.2017)

7%
66%
hlasovalo: 6036 lidí

„Rozhořčení prezidenta Trumpa z práce jeho kolegů jen narůstá. Největší starosti mu dělá to, jakým způsobem vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby zastiňuje jeho politickou agendu,“ uvádí s odkazem na „několik zdrojů“ britský deník Independent.

Trump na konci minulého týdne svolal své nejbližší spolupracovníky do Oválné pracovny, aby společně prodiskutovali agendu na následující týden. Atmosféra ovšem zhoustla poté, co se řeč dostala na Sessionse.

Několik zdrojů sdělilo novinářům ze CNN, že prezident Trump použil mnoho „ostrých výrazů“ a „nikdo ho ještě neviděl tak naštvaného“. Televize navíc získala video natočené vně Bílého domu. V okně je v rámci předmětné porady vidět vášnivá a zlobná gestikulace vrchního Trumpova stratéga Steva Bannona.

Prezident Trump se prý domnívá, že odstoupení Sessionse od vyšetřování případu nebylo nezbytné a povede jen k posílení jeho politických oponentů. Generální prokurátor Jeff Sessions navíc od případu odstoupil pouze několik hodin poté, co Trump sdělil novinářům, že k němu má „naprostou důvěru“.

Trump se po skončení schůze ihned odebral do svého sídla na americké Floridě, kam ho měli jeho kolegové následovat. Prezident však nakonec odjel sám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…