Řvou: „S Babišem nikdy!“ Po volbách otočí. Fiala chce prohrát. Drsná předpověď pro „kavárnu“

13.09.2025 15:22 | Monitoring
autor: Naďa Borská

„ODS nechce do vlády, nechtějí vést politické debaty, chtějí si hrát, zpívat, tančit,“ domnívá se Martin Schmarcz, komentátor a někdejší poradce Mirka Topolánka. K volbám prý však půjde, protože by nesnesl, aby ve vládě zasedli „dezoláti“ jako Kateřina Konečná nebo Jindřich Rajchl. Naproti tomu mediální podnikatel Michal Půr věří, že jeho absence u volební urny pomůže k rozpadu koalice Spolu a následné rekonstrukci tuzemské politické pravice.

Řvou: „S Babišem nikdy!“ Po volbách otočí. Fiala chce prohrát. Drsná předpověď pro „kavárnu“
Foto: Repro INFO.CZ
Popisek: Martin Schmarcz a Michal Půr

V pořadu Česká jízda vystoupili moderátor a zakladatel think-tanku Datarun Michal Půr, bývalý šéfredaktor INFO.CZ, a komentátor Martin Schmarcz, někdejší poradce premiérů Mirka Topolánka (ODS) a Jana Fischera (nezávislý), vicepremiéra Pavla Bělobrádka (ČSSD) a dalších politiků. Diskusi moderoval Vojtěch Kristen, redaktor INFO.CZ.

„Má smysl jít volit? Michal to vykopl asi před měsícem do jednoho twítu a mě pak fascinovalo, že se našlo několik komentátorů, kteří o tom psali,“ řekl moderátor Kristen a obrátil se na Půra. „Vzbudil jsi velké ohlasy,“ řekl hostovi.

„Nevím proč,“ reagoval Půr. Ohlas to podle něj vyvolalo, protože lidé to cítí podobně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Už jenom výčet těch kterým "radili", Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseberan 96 , 13.09.2025 15:53:13
je dostatečný na posouzení jejich kvality. Obyčejní žvanilové bez znalosti republiky s nabubřelým egem . Plnou hubu komunistů ale ukázat co ty "jejich " vlády předvedli neumí. Jednoduše proto že NIC se těžko ukazuje !

|  14 |  0

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…