Ryšavý chlapec sahá na snědou dívku... V Německu rozjeli kampaň za bezpečná koupaliště

06.05.2024 18:22 | Zprávy

„Já to řeknu!“ V německém Kolíně nad Rýnem spustili novou kampaň proti osahávání na veřejných koupalištích a v bazénech. Jeho součástí je červený kruh, který představuje vzkaz pro napadené, ale i pro útočníky. Ke kampani napsal pár slov i německý poslanec s českými kořeny z Alternativy pro Německo Petr Bystroň.

Ryšavý chlapec sahá na snědou dívku... V Německu rozjeli kampaň za bezpečná koupaliště
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jeden z jezů

V Kolíně nad Rýnem se před nadcházejícím létem rozjela nová kampaň proti sexuálnímu obtěžování na koupalištích a v bazénech. Za kampaní stojí Sdružení na ochranu dětí v Kolíně nad Rýnem, LOBBY FOR GIRLS a zaštiťuje ji kolínská policie a další instituce.

Městské sportovní sdružení Kolín nad Rýnem a kolínská policie chtějí chránit děti a mladé lidi před sexuálním obtěžováním a útoky v bazénech. „Jsme potěšeni, že jsme v posledních několika měsících vyvinuli atraktivní kampaň s velmi kompetentními partnery z Kolína nad Rýnem,“ říká Claudia Heckmannová, generální ředitelka KölnBäder.

Sdružení KölnBäder klade důraz na slogan „Já to řeknu!“

Má povzbudit děti a mladé lidi, aby v nepříjemných situacích nebo po obtěžování hledali pomoc a podporu u personálu bazénů. „Zaměstnanci mají za úkol pomáhat a podporovat děti a mladé lidi nebo jim také poskytovat informace o poradenských službách nabízených v Kolíně nad Rýnem.

V rámci této kampaně jsou i zaměstnanci školeni, jak postupovat v problémových případech.

„Všechny děti a mladí lidé mají právo cítit se v bazénu pohodlně,“ zdůraznil v souvislosti s kampaní Philipp Büscher ze společnosti Zartbitter e.V.

Součástí plakátů je záchranný červenobílý kruh, který v příbězích přichází lidem nevhodně obtěžovaným na pomoc. Kruh má být vzkazem i pro útočníky a agresory. A vzkazuje jim: My vás vidíme. Plakáty a letáky, které pro děti navrhla kolínská ilustrátorka Dorothee Woltersová, se zabývají typickými situacemi porušování hranic v bazénech.

Nová kampaň v Německu

Kolínská policie oznámila, že sexuálním útokům na koupalištích hodlá věnovat stejnou pozornost jako nehodám. „Zejména děti a mladí lidé se musí spolehnout, že se mohou v obtížných situacích obrátit na personál bazénu a získat kompetentní pomoc,“ uvedli policisté.

Prý je to poprvé, co se organizace, úřady a instituce spojily v takto ucelené kampani na ochranu dětí a mladých lidí před sexuálním obtěžováním.

Na kampaň upozornil i německý poslanec s českými kořeny Petr Bystroň s nadsázkou, že v kampani hrají roli xenofobní Němci. Ti, kteří ochmatávají druhé ve vodě, či své spoluobčany do vody shazují proti jejich vůli.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…