S Komárkem jsem se vždy cítil jako žák s profesorem, vzpomíná Kalousek

16.05.2013 14:51

V 82 letech zemřel v pražské nemocnici Na Homolce prognostik Valtr Komárek. Hospitalizovaný byl kvůli špatnému zdravotnímu stavu po operaci srdce. Mezi jinými vyjádřil upřímnou soustrast i ministr financí Miroslav Kalousek.

S Komárkem jsem se vždy cítil jako žák s profesorem, vzpomíná Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Podle Miroslava Kalouska byl Valtr Komárek velká osobnost a uměl naslouchat i protivníkům z druhého politického tábora. „Byla to osobnost oddaná ideálům humanismu, měl jsem ho rád a bude se mi po něm stýskat,“ řekl ministr pro Novinky.cz.

Spolu s Komárkem se prý znali dvacet let. „Vždy jsem ho poslouchal s velkou úctou, i když jsem argumentoval jinak než on. Ale vždy jsem se cítil jako žák proti profesorovi,“ míní Kalousek.

„On byl žákem Oty Šika a možná věřil až do smrti, že komunismus lze nějak reformovat, věřil, že lze najít třetí cestu, ale jeho přínos byl vždy v obrovské otevřenosti jiným názorům,“ dodal.

Také zavzpomínal, že oba měli rádi operu. „Pan profesor uměl na rozdíl ode mě zpívat. Nikdy nezapomenu, když mi zpíval árii Valentýna z Fausta,“ uzavřel ministr.

O smrti Valtra Komárka informoval deník iDnes.cz, kterému to potvrdil jeho syn, komentátor Martin Komárek. "Přestože jsme měli na řadu věcí rozdílné názory, tak jsem si táty hluboce vážil, protože to byl dobrý člověk. On se do poslední chvíle staral o jiné lidi," uvedl.

Prognostik a politik Komárek byl poslední dny hospitalizovaný v nemocnici Na Homolce. Podstoupil operaci srdce, ale měl plicní komplikace. Přesto lékaři věřili, že existuje šance, že se uzdraví. V nemocnici ho byl pozdravit i prezident Miloš Zeman, který se s ním dlouho přátelil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …