S*át na USA. Přijde doba temna. Zmokli jsme na Slapech s vlastenci

27.09.2020 16:27

REPORTÁŽ Nedávno jsem se dozvěděl, že Babiš zastavil emigraci. Ho*no zastavil. Je to šmejd, co jen lže. To řekl krajan Sany Davis z Kanady před stánkem autokempu Skalice na Slapech. Za deštivé soboty se tam konalo další ze setkání vlastenců. Mezi diskusemi také zazpívala Olivie Žižková. Reportéry ParlamentníchListů.cz pozorovaly rentgenové pohledy návštěvníků akce, plné nedůvěry.

S*át na USA. Přijde doba temna. Zmokli jsme na Slapech s vlastenci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Taneček na vlasteneckém setkání na Slapech
reklama

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 35081 lidí
„Máme obavy, že by tady mohli Piráti dělat nějakou provokaci. V Parlamentu se našich dost podezřele vyptávali na zajištění srazu a tak,“ vysvětlil prvotní dotazy ohledně naší totožnosti muž v maskáčích, který dohlížel na pořádek při setkání vlastenců. V tom, kdo je a není vlastenec, měli včera v autokempu Skalice na Slapech téměř všichni jasno. Nejlépe o tom vypovídalo parkoviště plné osobáků a dodávek polepených předvolebními plakáty strany Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Zmoklí vlastenci

Než člověk došel ze zastávky autobusu na Slapech do autokempu, byl promoklý až na kost. Nicméně i na stoly u stánku na pivo a párky pod plachtovými přístřešky pokapávalo. Právě tam se setkání konalo. Reportéři ParlamentníchListů.cz se zaměřili až na druhý diskusní panel. V tom prvním vystupovali Ivan David či Jiří Kobza, což jsou politici našim čtenářům dobře známí. Po jejich debatě však ještě zazpívala hymnu a některé další songy aktivistická zpěvačka Olivie Žižková, přičemž za hudební aparaturou seděl její manžel Honza, který se zájemcům podepisoval do své knihy Zlatá léta s Karlem Gottem.

Právě druhé rozpravy se zúčastnili zahraniční hosté, tedy krajané z Francie, Švédska a Kanady. „V roce 2018 jsem se rozhodl neplatit ve Švédsku daně, protože nechci podporovat příliv džihádistů a islamizaci této země. Skončil jsem u soudu. Projednávání u první instance jsem vyhrál, pak stáhli žalobu, ale pak mě začali ničit skrze mou stavební firmu. Švédové se tomu hodně divili, protože jsou to velice slušní lidé a nikdo z nich moc neprotestuje,“ sdělil Vlastimil Ondrůš, jenž se po sametové revoluci oženil se Švédkou a žijí v malém městě poblíž Malmö.

„V Kanadě máme šmejda Truda (kanadský premiér Justin Trudeau, pozn. red.), co je proislámský. Zve k nám tisíce muslimských rodin hlavně z Indie. Záleží mi na téhle zemi, protože jsem zde vyrůstal a reprezentoval ji v boxu. Kvůli mým názorům na mě Hamáček poslal třikrát policajty do Kanady. Soudili mě tam také za slovní útoky proti USA, ale díky advokátovi se zmohli jen na pět set dolarů pokuty. Do USA nesmím, protože by mě zavřeli,“ sdělil aktivista Sany Davis. Během řeči se jeden z naslouchajících, když slyšel jméno ministra vnitra, ozval: „To je takový prase,“ a u názvu federativní prezidentské republiky zvolal: „S*át na ně!“

Fotogalerie: - Zmoklí vlastenci

Olivie Žižková zazpívala na vlasteneckém setkání n...
Jiří Kobza
Ivan David(vlevo)
Na Slapech proběhlo i přes nepřízeň počasí vlasten...
Na Slapech proběhlo i přes nepřízeň počasí vlasten...
Olivie Žižková zazpívala na vlasteneckém setkání n...

Pláč ohledně Unie

Společnost se během vystoupení pekně rozdivočila a někteří jedinci vykazovali známky společenské únavy. Vystoupení dalšího z řečníků, Anny Heaney, se proto změnilo spíše v emocionálně vypjatý dialog s jednou z posluchaček. „Nesmíme redukovat politickou situaci ve Francii na žluté vesty. Jde hlavně o lidi, co pocházejí z okrajů velkých měst či venkova, takže o ty chudší. A je nutné si uvědomit, že Francouzi Macrona neshodí, odejde, až bude sám chtít. U třiašedesáti procent Francouzů je za nepopulárního, ale čtyřiašedesát procent nevěří Le Penové. Lidé prostě nevědí, komu věřit.“

Mladík postávající za zády našeho reportéra mu vyčetl: „Proč si píšeš jen některá čísla, a ne jiná. To jsou ti novináři.“ Dostalo se mu odpovědi, že do toho, čím se plní můj sešit, je mu šumák. Divák se záporným vztahem k Hamáčkovi a USA zase řval: „Kdo jsi?“ Tak se v ještě hlasitějším projevu dozvěděl, že novinář z ParlamentníchListů.cz. Pohledy plné nedůvěry ve tvářích ostatních tím ale neskončily. Žena debatující s paní Heaney se nejdříve rozezlila a pak rozplakala nad stavem světa a Evropy. Ostatně Anna Heaney pobývala od roku 1968 v Anglii, pak v Irsku a nyní prý osciluje mezi Prahou a francouzským Orléans. Od roku 1992 je členkou ODS a dvakrát za „modré“ neúspěšně kandidovala do europarlamentu.

A co bylo dál? Ondrůš před nedávnem napsal švédskému králi, aby nepoužíval slovo slave, protože jde o označení otroka, od něhož se odvozuje anglické Slav, tedy Slovan. Evropská unie by se za to prý měla omluvit všem slovanským národům. „Lidi, přijde zlá doba. Ještě vás nechají, abyste na Vánoce utratili zbytek peněz, co máte, a bude utrum. Začnou těžké časy. Vytočilo mě, když jsem slyšel, že Babiš zastavil imigraci. Ho*no zastavil. Je to šmejd, co jen lže,“ zvýšil hlas Davis. Autobus by na nás nepočkal, takže jsme se museli vzdálit. Nejspíš se však besedovalo dál a dál, ale i vlastenecky chlastalo, protože sraz byl také mejdan a oslavou narozenin.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

21:02 Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v České televizi prosil občany, aby dodržovali opatření, která dnes …