S kriminalitou běženců je to v Německu opravdu vážné. Toto zaznělo z veřejnoprávní televize

02.02.2016 16:11

Debata o bezpečnostní situaci v Německu v tamní veřejnoprávní televizi ARD ukázala, nakolik příliv migrantů do země zatížil policejní sbor. Situace dospěla do stadia, že v některých případech se lidé nedovolají na tísňovou linku. A pokud se jim to podaří, čekají na příjezd záchranářů nebo policie až hodinu. O průběhu besedy informoval server Securitymagazin.cz.

S kriminalitou běženců je to v Německu opravdu vážné. Toto zaznělo z veřejnoprávní televize
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Nastane situace, že se nedovoláte na linku 110? Nebo se dočkáte příjezdu záchranářů a policie možná za půl hodiny, možná za hodinu po ohlášení? Podle slov diskutujících jsou tyto katastrofické scénáře a obavy mezi občany velmi rozšířené a poukazují na tvrdou realitu současného Německa. Podle svědectví jednoho z policistů, který si přál zůstat v anonymitě, to není fikce, ale v některých případech již běžná praxe na německých policejních stanicích.

Celý text včetně videonahrávky celého pořadu v němčině je ZDE

Mladé německé ženy se již necítí bezpečně

Emitis Pohlová, matka dvou dcer, v pořadu uvedla, že pachateli silvestrovských útoků na ženy v Kolíně nad Rýnem byli migranti a že tyto útoky budou pokračovat.

Právník Ingo Lindemann, který obhajuje jednoho z údajných pachatelů z Kolína nad Rýnem, tvrdil, že „skutečný problém“ leží někde úplně jinde, a to zejména v „nemožnosti pachatele trestných činů vůbec identifikovat“. Šéf kriminálky z Kolína nad Rýnem Rüdiger Thust potvrdil, že mladé ženy se již nemohou cítit bezpečně. Sociální pracovník Samy Charchira řekl, že násilí prudce stoupá v celé německé společnosti a není možné veškerou vinu svalovat na uprchlíky.

Bezpečnostní expert z německého ministerstva vnitra Wolfgang Bosbach konstatoval, že je směšné, když nechceme vidět, nakolik jsou německá policie a další úřady přetížené kvůli uprchlické krizi. Většina policistů i úředníků je často za hranicí svých možností. Politici by proto už konečně měli přestat bagatelizovat problémy německých úředníků.

Policisté už neví, jak dál

K tomu se připojil policejní komisař, který řekl: „My prostě nevíme, jak dál! Pokud občané nevěří policii, tak můžeme celý krám zavřít! Navíc, jak má policista zjistit totožnost pachatele, když u sebe nemá doklady? To máme volat do Bagdádu a ptát se na jeho jméno?!“

Obhájce Lindemann zmínil další problém a tím je, že mladí lidé především z Alžírska, Maroka nebo Tuniska, kteří jsou přistiženi při krádežích nebo loupežích, jsou sice zatčení, ale po nějaké době jsou propuštěni z vazby, protože nemají platné doklady. A to je také důvod, proč nemohou být deportováni.

Důsledkem obav německých občanů z růstu kriminality je fakt, že se zdvojnásobily nejen prodeje pepřových sprejů, ale i počet žadatelů o zbrojní průkaz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…