SANEP: Drahé pohonné hmoty nutí lidi omezovat podnikání

11.06.2012 14:21

Nejnovější průzkum společnosti SANEP 1.- 5. června zjišťoval názor veřejnosti na cenu pohonných hmot. Drtivá většina dotázaných je vnímá jako příliš drahé a přiznává, že kvůli tomu omezuje své soukromé cesty i obchodní aktivity. Doporučují snížit spotřební daň z pohonných hmot a výpadek kompenzovat zvýšením mýtného.

SANEP: Drahé pohonné hmoty nutí lidi omezovat podnikání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Pro 36,7 procenta dotázaných představují současné ceny pohonných hmot vážný problém, a dalších 36,5% odpovědělo „spíše ano“. Jako vážný problém jí nevnímá pouhých 13 procent.

38,4 procenta dotázaných již bylo kvůli vysokým cenám nuceno výrazněji omezit soukromé cesty automobilem a 22 procent i své podnikatelské aktivity. Ohledně omezování soukromého cestování odpovědělo jednoznačně „ne“pouhých 23,4 procenta, zato podnikatelské aktivity kvůli pohonným hmotám neomezuje plných 47,2%.

Celá zpráva ZDE

Více než 60 procent respondentů souhlasí s názorem ČSSD, že spotřební dan z pohonných hmot je příliš vysoká a důsledkem jsou nákupy nafty a benzínu v okolních zemích. Jednoznačně záporně na tuto otázku odpovědělo pouhých 8,8 %.

Plných 62,5 procenta by snížilo spotřební daň z pohonných hmot a výpadek kompenzovalo zvýšením mýtného, tak, jak navrhuje ministr průmyslu Martin Kuba. Pouhých 6,4 procenta se kloní k řešení ministra financí Miroslava Kalouska, který plánuje za určitých podmínek umožnit cenovou regulaci pohonných hmot. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně,  myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

18:28 Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně, myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

V jednu chvíli to vypadalo, že snad na Kavčích horách spáchají sebevraždu. Těmito slovy hradní mluvč…