SPD a Piráti v sobě: Lubomír Volný zase někoho „vyprudil“. Teď už se ale něco stane

25. 2. 2019 12:34

O poslanci SPD Lubomíru Volném toho již bylo napsáno mnoho a jeho kritici ho peskují za výzvy „Pojď ven“, jeho statusy o Havlovi nebo proto, že podle nich patří k obchodníkům s chudobou. Právě v tomto posledním ohledu ho kritizoval pirátský poslanec Mikuláš Peksa. Volný prohlásil, že s „obchodem s chudobou“ skončí, pokud se ovšem ten, kdo ho takto označil, ujme starosti o jeho nájemníky. „Doufám, že jste připraven převzít zodpovědnost za ubytování 30 dětí a jejich rodin, tak jak jsme se domluvili ve Sněmovně,“ vzkázal dnes poslanci Pirátů Volný.

SPD a Piráti v sobě: Lubomír Volný zase někoho „vyprudil“. Teď už se ale něco stane
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný
reklama

Vše začalo již na začátku února. Tehdy pirátský poslanec Mikuláš Peksa oznámil, že vyzývá Lubomíra Volného, aby ukončil svůj obchod s chudobou. „Pan poslanec Lubomír Volný přislíbil ukončit svůj obchod s chudobou, pokud ho někdo na plénu za obchodníka s chudobou označí. Vzhledem k tomu, že jsem k tomu byl jmenovitě vyzván, a učinil jsem tak, pevně doufám, že svůj slib splní,“ napsal poslanec Peksa na Twitter.

 

Potom Volný dodal, že tedy svou, údajně charitativní, činnost ukončí, ale „dezinformátor“, který ho obviní, se bude muset postarat o jeho nájemníky. A žádal Peksovo číslo.

 

Anketa

Vadilo vám, že prezident Zeman šel na oslavu narozenin Jaromíra Soukupa?

5%
95%
hlasovalo: 10031 lidí
„Telefonní číslo na mě je veřejně dostupné na webu, googlete, kolego, jistě jste toho schopen. Ty nebohé lidi, prosím, instruujte, ať s sebou vezmou nájemní smlouvy a fotografie bytů, kde jste je nechal bydlet. Bude se to hodit,“ odpověděl mu na to pirátský poslanec.

 

Takto se ještě chvíli přeli. Volný osočil Piráty v Ostravě, že těmto chudým rodinám odmítají dát byty. „Je to na vás osobně,“ vzkázal nakonec poslanec SPD svému kolegovi.

Dnes Lubomír Volný přidal tento příspěvek, adresovaný jak Mikuláši Peksovi, tak jeho předsedovi Bartošovi. „Telefonní kontakt na vašeho asistenta předán, pane kolego. Doufám, že jste připraven převzít zodpovědnost za ubytování 30 dětí a jejich rodin, tak jak jsme se domluvili ve Sněmovně, tedy od 1. 3. 2019. Já svůj díl dohody splnil,“ tvrdí Volný a vzkazuje Peksovi: „Snad jste věděl, co děláte.“

 

Fotogalerie: - Ostrava slaví 100 let republiky

Historický průvod k výročí 100 let republiky v Ost...
Sto let republiky v Ostravě
Sto let republiky v Ostravě
Historický průvod k výročí 100 let republiky v Ost...
Historický průvod k výročí 100 let republiky v Ost...
Sto let republiky v Ostravě

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…