SPD chce, aby na post německé kancléřky kandidovala tato velmi populární politička

15. 1. 2016 12:45

Premiérka nejlidnatější spolkové země Severního Porýní – Vestfálska Hannelore Kraftová je často přirovnávána k Angele Merkelové, sama ale o post spolkové kancléřky usilovat nechce. Píší o tom dnešní Lidové noviny.

SPD chce, aby na post německé kancléřky kandidovala tato velmi populární politička
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Sociální demokratce Kraftové bylo vyčítáno, že k hromadným sexuálním útokům na ženy, k nimž docházelo o silvestrovské noci v mnoha německých městech, dosud mlčela. Včera premiérka v zemském parlamentu vyjádřila lítost nad tím, co se během silvestrovské noci odehrálo.

„Obraz, který vznikl, a sice, že stát na několik hodin ztratil kontrolu nad děním v zemi, je špatný,“ uvedla Kraftová před poslanci.

Oznámila proto, že její vláda vyčlení peníze na 500 nových míst pro policisty. Zároveň chce také instalovat víc kamer na veřejných prostranstvích a zavést rychlejší řízení proti potenciálním narušitelům veřejného pořádku. Kromě toho premiérka avizovala, že budou vypsány odměny za poskytnutí informací, které povedou k dopadení pachatelů.

Kraftová patří dlouhodobě mezi pět nejpopulárnějších politiků Německa

Podle listu bude zajímavé sledovat, zdali se události v Kolíně, a především kritika na adresu regionální vlády, podepíší i na popularitě 54leté premiérky Kraftové, která stojí v čele nejlidnatější německé spolkové země od roku 2010.

Kraftová dlouhodobě patří mezi pět nejoblíbenějších německých politiků. Na stranických sjezdech SPD dosahuje při volbě nejužšího vedení tradičně nejlepších výsledků, které nikdy neklesnou pod hranici devadesáti procent.

Premiérka Severního Porýní – Vestfálska má image sociálně citlivé političky, která dokáže ke každému tématu vysypat z rukávu nějaký lidský příběh a tím si získat posluchače. Kritici jí ale vyčítají, že kromě těchto „vlídných slov“ nemá co nabídnout.

Stát se nesmí starat jen o uprchlíky

Na prosincovém sjezdu SPD Hannelore Kraftová prohlásila, že stát se nesmí starat pouze o uprchlíky, ale musí myslet i na potřeby těch, kteří mají hluboko do kapsy.

Podobná vyjádření Kraftové budí u jejích spolustraníků přání, aby nastoupila do příštích voleb jako vyzyvatelka kancléřky Angely Merkelové.

Kraftová sama ale takovou variantu vehementně odmítá. „Nikdy, nikdy se nebudu ucházet o úřad spolkové kancléřky. Zůstanu v Severním Porýní – Vestfálsku, na to se můžete spolehnout,“ prohlásila před poslanci SPD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

9:01 Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

Člen SPD Tomia Okamury Václav Kubín, jenž byl spoluorganizátorem konference Hnutí pro Evropu národů …