Salvini výbušně: Merkelová, Macrone! Vy nám nevládnete. Jen kretén si může myslet

23.10.2019 7:10

Bývalý vicepremiér Itálie Matteo Salvini uspořádal nedávno v Římě demonstraci, na které měl výbušný projev. Kdo podporuje, aby migranti nasedali na čluny, má prý na rukou krev. „Čím víc odchodů, tím víc problémů, tím víc mrtvých,“ řekl. Chce prý žít v suverénní zemi, která se nebude ohývat před diktátem Merkelové nebo Macrona. A opřel se i do ekologických daní.

Salvini výbušně: Merkelová, Macrone! Vy nám nevládnete. Jen kretén si může myslet
Foto: Repro Youtube
Popisek: Matteo Salvini

Matteo Salvini v sobotu uspořádal v Římě demonstraci na podporu Ligy. „Žijeme ve zvláštním historickém období, kdy někdo tvrdí, že italskou hrdinkou je nějaká slečna Carola (Racketteová, kapitánka lodi Sea Watch 3; pozn. red.),“ hřímal Salvini. Dodal, že si bude raději připomínat italskou novinářku a partyzánku Orianu Fallaci. Ta řekla, že chránit v Itálii vlastní kulturu začíná být smrtelným hříchem, za který vám přilepí nálepku rasista. Salvini dodal, že její slova by se děti měly učit ve školách.

Anketa

,,Člověk si musí rozmyslet. Buď bude dělat redaktora v ČT, nebo politiku," řekl o novinářích ČT Zaorálek. Řekl to správně?

98%
2%
hlasovalo: 10009 lidí

Také poznamenal, že protest možná nepřenáší státní televize, které se zajímají jen o jeho konkurenta – PD (Demokraty). A dodal, že hlavní je, aby energii přenesli lidé. „Takže televize a deníky ať si píší, co chtějí,“ pravil. Řekl, že v městech, kde je v čele Liga, tam migranty odmítají, a že je znechucený ze stavu, ve kterém má v zemi větší slovo násilník než policista (kteří byli relativně nedávno jedním napadeni – pozn. red.). Slitování neměl ani s násilím na ženách nebo s pedofily.

Zmínil údajnou myšlenku zakladatele konkurenčního Hnutí pěti hvězd Beppe Grilla, že by bylo volební právo odebráno důchodcům, a ptal se, kde to skončí. Shromáždění demonstranti to také nepovažovali za dobrý nápad. Salvini je prý rád, že byl rok ve vládě, protože dle svého názoru ukázal, že s migrací se dá něco dělat.

Salvini také řekl, že kdo podporuje, aby migranti nasedali na čluny, má na rukou krev. „Čím víc odchodů, tím víc problémů, tím víc mrtvých,“ řekl. Dodal také, že chce žít v suverénní zemi, ve které se nečeká na telefon od Macrona nebo od Merkelové. „Itálie pro Italy. Itálie spravovaná Italy pro Italy,“ měl jako jednu z hlavních myšlenek. Dodal, že změna pohledu v EU je i jejich zásluha. „Roky vás obviňovali, že jste fašisti, nacisti, rasisti nebo populisté,“ řekl a doplnil, že náměstí je plné těch, kdo jsou hrdí na to, že jsou Italové.

Fotogalerie: - Otazníky sametu

Diskuse "Otazníky sametu aneb pokus o jiný pohled ...
Diskuse "Otazníky sametu aneb pokus o jiný pohled ...
Milan Syruček
Oskar Krejčí
Peter Weiss
Zdeněk Jičínský

Dodal, že by toto náměstí nedovolilo vyhlazování Kurdů, a slíbil, že pošle dalším světovým lídrům jako Merkelová a Macron knihu o arménské genocidě, aby si uvědomili, že turecký režim neztratil tendenci „hubit menšiny na svém území“. Zastal se také maďarského premiéra Viktora Orbána a poslal přátelské objetí Polákům a Maďarům, ale ne Francouzům a Němcům. Dodal, že chce být přítel všech, ale otrok nikoho.

Opřel se do vlády za úmysl danit starší vozidla, řka, že jen kretén si myslí, že lidé se starých dodávek nechtějí zbavit kvůli nostalgii, ne kvůli tomu, že prostě nemají na novou. Vzkázal novinářům, že pro něj jsou Italové i ti, kdo přišli s platnými dokumenty, platí daně a posílají děti do školy.“ Na závěr řekl, že chce Itálii suverénní, svobodnou a demokratickou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

22:10 Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

Demonstrace na Letné byla shromážděním neúspěšných, kteří prohráli ve volbách. Pronesl to ve čtvrteč…