Samolibost, buranství v rozpuku a nebezpečí pro stát. I to prý představuje Zeman

05.04.2015 18:56

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) a poslanec Jiří Zlatuška (ANO) na sociální síti Facebook okomentovali velikonoční rozhovor prezidenta Zemana pro ParlamentníListy.cz. Štětina je přesvědčen, že Miloš Zeman představuje bezpečnostní riziko pro Českou republiku. Zlatuška se až tolik nediví. Začalo jaro, takže se buranství dostalo do rozpuku.

Samolibost, buranství v rozpuku a nebezpečí pro stát. I to prý představuje Zeman
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloš Zeman

„Prezident je bezpečnostním rizikem pro naši zemi,“ tato slova na sociální síti Facebook napsal europoslanec Jaromír Štětina v reakci na velikonoční rozhovor prezidenta Miloše Zemana pro ParlamentníListy.cz. Pod jeho příspěvkem se následně rozpoutala debata, v níž většina diskutujících dala Štětinovi zapravdu. Lidé na síti např. podotýkají, že si prezident musel vylepšit svůj obraz v Kremlu, když se ukázalo, že drtivá většina Čechů vítala konvoj armády USA nedávno projíždějící Českem. Objevily se i ironické poznámky autorů, kteří mají zato, že velvyslanec Andrew Schapiro teď bude mít těžké spaní, když se nedostane k prezidentovi.

Našli se však i diskutující, kteří Zemana hájili. Jedna dáma poznamenala, že prezident zjevně ví, co dělá, a nemůže za to, že mu pár jedinců nerozumí. Jeden z mužů navázal konstatováním, že odpůrci ruského prezidenta Vladimira Putina už se nemůžou dočkat, až začne válka, aniž přitom berou v potaz, že dnešní Rusko není Sovětský svaz. A pokud jde o to, kdo nás v historii nejednou ohrožoval, neměli bychom přehlížet také to, co se děje v Berlíně, neboť právě Němci se pokoušeli o naše podmanění celá staletí.

Poslanec Jiří Zlatuška (ANO) k témuž článku na sociální síti napsal, že buranství jen kvete. A přidal pár slov o Ukrajině. „Samolibost a buranství v rozpuku (koneckonců jaro je tady). Mají snad třeba Ukrajinci zlikvidovat Rusy a pak se někam chodit klanět, že v jejich zemi se nemusí mluvit rusky?“ ptá se Zlatuška na sociální síti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nord Stream? Dohoda? Nikdo nezmínil. Pavel Janeček si všímá okolností odjezdu emíra

11:57 Nord Stream? Dohoda? Nikdo nezmínil. Pavel Janeček si všímá okolností odjezdu emíra

Náhlý a nečekaný noční odlet katarského emíra z Prahy zpět do vlasti vzbudil spoustu reakcí na tuzem…