Šarapatka volá SOS, jímá ho hrůza. ČT obsadí Zemanovi muži?

21.11.2020 14:32

Zdeněk Šarapatka má obavy z toho, co se chystá kolem nové dozorčí komise při Radě ČT. Původní komisi většina 10 členů Rady ČT ze 13 odvolala. „Občané bděte,“ volá znepokojený Šarapatka. A ukazuje na „mazlíka“ prezidenta Miloše Zemana a na osoby z okolí novinářky Jany Bobošíkové.

Šarapatka volá SOS, jímá ho hrůza. ČT obsadí Zemanovi muži?
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem

„OBČANÉ SOS... BDĚTE A SDÍLEJTE! OSLOVTE své poslance a senátory! Jsme pro legraci! Nová ‚dozorčka‘ totiž bude klub kámošů a popravčích svobodné ČT. I Petra Dvořáka...“ napsal Zdeněk Šarapatka hned na úvod svého sdělení na sociální síti Facebook. A na patřičných místech opravdu použil velká písmena.

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 12117 lidí

Poté í s odvoláním na stanovisko Senátu a několika právníků vyjádřil svůj názor, že původní dozorčí komise byla odvolána „v rozporu se zákonem“. Ale většině členů Rady ČT to zřejmě nevadí a prý spěchají rychle zvolit dozorčí komisi novou. „Hrozné“ je i to, podle jakých kritérií je vybírána nová dozorčí komise, jež je poradním orgánem Rady ČT.

„Nezákonnost odvolání dozorčí komise ČT, na níž se shodují nejen plénum Senátu a část poslanců Sněmovny, ale i právní experti zvučných jmen včetně těch, kteří jsou spoluautory zákona o České televizi, zjevně nepřekáží prorežimní většině radních České televize v jejich překotné snaze co nejrychleji zvolit novou dozorčí komisi, složenou výhradně ze svých přátel a známých. A přátel spřízněných politiků. Žádné výběrové řízení, žádná transparentní kritéria, natož pak  mravní požadavky: stačí poslat mail se seznamem kámošů a jde se volit! Zákon, nezákon. A kteří kamarádi budou zvoleni? Jména navrhovaných adeptů z došlých mailů napovídají mnohé: Slečna Lipovská navrhuje zvolit členem dozorčí komise ČT (sic!) vedoucího kanceláře Jany Bobošíkové a bývalého mluvčího Václava Klause, Václava Musílka. Z institutu Jany Bobošíkové. Jinými slovy: s Lipovskou hned další zaměstnanec věčné funkcionářky Bobošíkové coby kontrolor veřejnoprávní televize!“ zlobí se Zdeněk Šarapatka.

Předsedou nové dozorčí komise by se prý měl stát divadelní producent Oldřich Lichtenberg, kterého Zdeněk Šarapatka označil za „mazlíka“ prezidenta Miloše Zemana.

„Ano, nemýlíte se: Zemanova mazlíka a také spolupracovníka kampaní ČSSD. Do dozorčí komise se má dostat i Bradáčův kámoš z TV Barrandov, předtím programový ředitel Janečkovy ČT, se kterým se stávající ředitel Dvořák na Kavčích horách rozloučil: Radek Žádník. Nic víc než pomsta. A jako řemen,“ nebral si servítky Zdeněk Šarapatka.

Skutečná pomsta spočívá podle Zdeňka Šarapatky právě v tom, že se členy nové dozorčí komise mají stát lidé, kteří dříve ve veřejnoprávní televizi působili, ale za časů ředitele Petra Dvořáka „byli odejiti“. Takto se podle Šarapatky pojede z kopce. „Další kámoši kámošů jsou na cestě,“ shrnul situaci Zdeněk Šarapatka.

Radní Šarapatka má, stejně jako dnes již bývalý předseda Rady ČT René Kühn, obavy, že se chystá odvolání generálního ředitele Petra Dvořáka.

Na závěr Zdeněk Šarapatka přidal pozvánku na schůzi členů Rady ČT, která proběhne  ve středu 25. listopadu, kde má proběhnout volba nové dozorčí komise.

Zdeněk Šarapatka má obavy o ČT

Zdeněk Šarapatka má obavy o ČT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

21:32 Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

Výkon státní správy nemá být o zastrašování. „Způsob nařízení plošných kontrol s doporučením vůči po…