Sazka v ohrožení. Hušák chce zastavit činnost firmy

25.05.2011 18:42 | Zprávy
autor: vfe

Šéf Sazky Aleš Hušák se odhodlal k úplnému zastavení provozu společnosti Sazka. Ve středu propustil všechny zaměstnance a ukončil losování. V novém dopise zaslaném městskému soudu píše, že Sazka nemůže dále "čestně provozovat loterie", protože nemá dost peněz na výhry.

Sazka v ohrožení. Hušák chce zastavit činnost firmy

Aleš Hušák dále vyzývá insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku, aby legálně ukončil loterie. Zároveň ve veřejném prohlášení sdělil, že propouští všechny zaměstnance firmy ze stejného důvodu, jako je konec Sazky, kvůli nedostatku financí.

"Požádal jsem proto dnes insolvenčního správce o okamžitý souhlas se zastavením veškeré loterijní činnosti do doby přijetí reálných finančních prostředků s tím, že pokud tak neučiní, přebírá veškerou zodpovědnost v uvedené záležitosti. Zároveň jsem tuto skutečnost sdělil Ministerstvu financí ČR s tím, že čekám na vyjádření insolvenčního správce. Nechceme hrát s našimi zákazníky nepoctivou hru," stojí dále v Hušákově prohlášení.

Prohlášení Aleše Hušáka ZDE

Ve čtvrtek se má v Národním domě na Vinohradech konat rozhodující jednání o budoucnosti Sazky. Dojde k přezkumnému jednání o platnosti přihlášených pohledávek a poté se uskuteční schůze věřitelů. Buď dojde k reorganizaci společnosti anebo Sazka půjde do konkurzu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…