Schulz drtí Merkelovou, a navíc vychází kniha. V té jsou zajímavá slova o paní Angele a uprchlících

06.03.2017 14:31

Kniha Die Getriebenen o běžencích se na pulty německých knihkupectví dostane až příští týden. Již nyní však úryvky z ní přináší server Die Welt. O knize investigativního novináře Robina Alexandera píše také server Aktuálně.cz.

Schulz drtí Merkelovou, a navíc vychází kniha. V té jsou zajímavá slova o paní Angele a uprchlících
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová
reklama

Alexander ve svém díle mimo jiné poznamenává, že němečtí politici se shodli, že 13. září 2015 zavedou přísnou ostrahu hranice s Rakouskem a budou vracet uprchlíky bez dokumentů. Nakonec však nikdo nechtěl podle všeho přijmout odpovědnost za rozhodnutí, jež bylo na hraně německých zákonů a unijních dohod. 

Rozhodnutí změnila kancléřka Angela Merkelová, jež původně s uzavřením hranic souhlasila. Na poslední chvíli ale svůj názor změnila – v předvečer 13. září 2015, po telefonátu s ministrem vnitra De Maiziérem. Oba politici si totiž nebyli jisti, zda nařízení není v rozporu se schengenskými dohodami o volném pohybu osob. A měli strach prý i z toho, jak bude svět vnímat snímky či videozáběry mužů zákona, již vracejí zpět ženy a děti. „Žádný politik za to nechtěl převzít odpovědnost,“ uvedl Alexander. 

Toto tvrzení mluvčí spolkové vlády Steffen Siebert v reakci pro agenturu AP ani nepopřel, ani nepotvrdil. 

Původní text ZDE.

Kancléřka Merkelová bude svůj post obhajovat již letos na podzim. V současné době mnohé průzkumy naznačují vyšší oblibu jejímu sociálnědemokratickému vyzyvateli Martinu Schulzovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všechno jinak. Šokující přednáška na Prague Pride. Bisexuální a transgender menšině vadí rody v češtině, chtějí měnit i/y. Nevyhovuje. Nevyjadřuje potřeby!

4:43 Všechno jinak. Šokující přednáška na Prague Pride. Bisexuální a transgender menšině vadí rody v češtině, chtějí měnit i/y. Nevyhovuje. Nevyjadřuje potřeby!

„Menšina nikdy nesmí diktovat většině, jak se má chovat a jak má mluvit!“ Kandidát na senátora Václa…