Schulz vede SPD k historicky nejhoršímu volebnímu výsledku. Aktuální průzkum šokuje

25.08.2017 12:15 | Zprávy

Čím více se blíží volby do německého Bundestagu, tím více ztrácí SPD v čele s Martinem Schulzem šanci na úspěšný výsledek. Podle aktuálního průzkumu se SPD dokonce propadla na historické minimum.

Schulz vede SPD k historicky nejhoršímu volebnímu výsledku. Aktuální průzkum šokuje
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Schulz, Merkelová

Do parlamentních voleb v Německu zbývá měsíc a zejména socialisté z SPD mají o čem přemýšlet. Pokud by se vyplnil výsledek průzkumu společnosti Infratest dimap. pro ARD-Morgenmagazin také u voleb, utrpěli by socialisté historický „výprask“. Aktuálně je SPD na pouhých 22 %, což je ještě o jedno procento méně, než strana pod vedením současného prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera získala při volbách před osmi lety.

Po třech úspěšných volbách pod vedením Gerharda Schrödera v letech 1998 až 2005 padla v následujících dvou volbách do Bundestagu, ve sportovní terminologii řečeno, skutečná „deka“. Když byl kandidátem SPD na kancléře zmiňovaný Steinmeier, stranu volilo jen zmiňovaných 23 % voličů a mnoho lepší to nebylo ani v roce 2013, když byl kandidátem strany Peer Steinbrück. SPD pod jeho vedením dosáhla jen mírného zlepšení a s 25,7 % skončila hluboko za vítěznou CDU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Toto nebude běžná krize

20:30 Ivan Hoffman: Toto nebude běžná krize

POHLED IVANA HOFFMANA Krize, kterou prochází svět, je asi mnohem hlubší, než tušíme. Právě proto si …