Schwarzenberg: Američané, pošlete k nám vojáky co nejdřív. Ať Putin vidí

04.06.2014 8:05 | Zprávy
autor: dkr

Opozici, ale například také vládní lidovce údajně pohoršil výrok premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), že Česko nepotřebuje zvýšenou vojenskou působnost NATO na svém území. Předseda TOP 09 Schwarzenberg si naopak myslí, že by američtí vojáci měli do Česka přijít co nejdříve, abychom odpověděli Putinovi. Řekl to deníku Právo.

Schwarzenberg: Američané, pošlete k nám vojáky co nejdřív. Ať Putin vidí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg již minulý týden vyzval za TOP 09 vládu, ať přestane šetřit na obraně a vojákům přidá. Podle svých slov také souhlasí s posílením NATO v Evropě. Američané by podle něj mohli na české území poslat své vojáky co nejdřív. „Abychom jasně odpověděli Putinovi, k čemu vede jeho politika, aby si nedělal iluze, že může naše spojenectví rozložit,“ říká šéf TOP 09.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Finance

Co přesně se po praktické stránce změní, když projde návrh vlády a MF bude mít větší vliv na rozpočty nezávislých institucí? Já nevím, ale pokud jde o peníze, které těmto institucím dává stát, proč by na přidělování financí neměl mít vlil? Kdo by ho pak měl mít. Teda pokud jde o peníze státu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel, modlitba smíření, omluvy a tanečky. Byli jsme v pavilonu Sudeťáků

17:47 Havel, modlitba smíření, omluvy a tanečky. Byli jsme v pavilonu Sudeťáků

„Nebeský Otče, odpusť nám Čechům náš podíl viny, když jsme se po válce nechali strhnout pomstou a vy…