Schwarzenberg: Česko je ostuda. Nechce migranty. Ať EU zasáhne proti Babišovi

02.11.2020 7:59

Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se velmi zlobí na středoevropské státy kvůli jejich přístupu k problematice migrace. Uvedl to v rozhovoru pro rakouský list Tiroler Tageszeitung, jehož si následně povšiml server Novinky.cz. Schwarzenberg se domnívá, že chybějící solidaritu ze strany středoveropských států by neměla Evropská unie tolerovat.

Schwarzenberg: Česko je ostuda. Nechce migranty. Ať EU zasáhne proti Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Podle Schwarzenberga je samozřejmé to, že je potřeba pracovat na tom, aby lidé mohli zůstávat ve svých domovských zemích. Politiku Evropské unie, která dle jeho slov vše hází na krk Řecku a Itálii, však považuje za nespravedlivou a nelidskou. 

Domnívá se, že ostudou pro Evropu je hlavně postoj naší vlasti a dále Polska a Maďarska, které se o „migrační“ břemeno nehodlají dělit. Schwarzenberg však zkritizoval i rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který odmítl převzít část nezletilých migrantů z požáry zničeného tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos.

Podle Schwarzenbergových slov by se chybějící solidarita neměla tolerovat. Země, které migranty nechtějí, by měly podstatně více přispívat.

Ve sporech o dodržování principů právního státu, které nyní unie vede s Maďarskem a Polskem, je podle Schwarzenberga třeba obezřetného postupu. „Umím si představit cílená opatření zaměřená proti ekonomickým zájmům miliardářů, jako je český premiér Andrej Babiš nebo maďarský premiér Viktor Orbán,“ dodal Schwarzenberg. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

17:52 „Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

Hostem pořadu X Talk na XTV u moderátora Luboše Xavera Veselého byla poslankyně za vládní hnutí ANO …