Schwarzenberg páchá genocidu na lidech blízkých ČSSD, píše Škromach

1.6.2013 3:30 odp.

Zdeněk Škromach na Facebooku zaútočil na ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga a zastal se prezidenta Miloše Zemana ve sporu o jmenování velvyslanců.

Schwarzenberg páchá genocidu na lidech blízkých ČSSD, píše Škromach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg vchází do sněmovního sálu

Škromach ve svém pravidelném příspěvku na sociální síti kritizuje média. "Proč vlastně žádná média neinformují, že ten "ctnostný" předseda TOP09 a místopředseda Nečasovy vlády Karel Schwarzenberg obsazuje místa v České diplomacii svými kamarády a známými?" ptá se místopředseda ČSSD.

Následně pokračuje v kritice: "Poté, co provedl "genocidu" všech, kdo se jen ochomejtli kolem ČSSD na zastupitelských úřadech i ministerstvu, se nyní snaží zakopat svoje lidi, kde se dá." Podle Škromacha je dobře, že prezident Zeman má snahu zabránit Schwarzenbergovi v dosazování vlastních lidí do diplomacie. "I "Karel" ví, že jeho čas se krátí," zakončil komentář Škromach.

Spor o jmenování velvyslanců paralyzoval českou diplomacii. Zeman chce prosadit Livii Klausovou jako velvyslankyni na Slovensku a europoslance Vladimíra Remka do Ruska. S tím Schwarzenberg nesouhlasí a tvrdí, že diplomaty by měli být profesionálové. Při jmenování velvyslanců je nezbytný podpis prezidenta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

17:10 Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

POHLED IVANA HOFFMANA Tento týden se v Praze odehrává týden duhové hrdosti Prague Pride a Ivana Hoff…