Schwarzenberg se poradí s Nečasem, jestli zůstane ministrem

12.01.2013 19:14

Kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg se poradí s premiérem Petrem Nečasem, zda po postupu do druhého kola voleb zůstane ministrem zahraničí. Dodal také, že by uvítal, kdyby jej podpořil neúspěšný kandidát ČSSD Jiří Dienstbier.

Schwarzenberg se poradí s Nečasem, jestli zůstane ministrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu Karla Schwarzenberga panovala napjatá atmosféra
reklama

"Já bych byl velice šťastný, kdyby mne buď sociální demokracie jako strana, nebo jednotliví sociální demokraté podpořili," prohlásil kandidát a stále první místopředseda vlády, kterou opoziční ČSSD velmi ostře kritizuje. Příští týden čeká poslance hlasování o nedůvěře kabinetu, které vyvolali právě sociální demokraté.

Karel Schwarzenberg dnes ale připomněl své osobní vztahy s Jiřím Dienstbierem a především s jeho otcem, s nímž se znal 25 let. "Skoro ve všech věcech jsme si naprosto rozuměli, bylo jen málo věcí, kde jsme se dostali do sporu," uvedl o někdejším disidentovi a porevolučním československém ministru zahraničí.

Schwarzenberg a Zeman dnes postoupili do druhého kola historicky první přímé volby hlavy státu, dělilo je necelé procento hlasů. Vyřazen zůstal nejen senátor Jiří Dienstbier (ČSSD), ale také expremiér Jan Fischer, který byl v průzkumech zmiňován spolu se Zemanem jako favorit volby.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…