Sdružení soukromých škol podporuje ministra Plagu. Nechme laciná gesta, jde o budoucnost národa

06.04.2021 20:58

„S hlubokým znepokojením dnes sledujeme průběžné informace z médií, ze kterých vyplývá, že se pan premiér Babiš chystá odvolat dva ministry své vlády, a to ministra zdravotnictví Blatného a ministra školství Plagu. Z pohledu našeho Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska musíme konstatovat, že postojem pana premiéra, jakožto navrhovatele tohoto odvolání, jsme velmi překvapeni,“ uvedl Vladimír Kolder, předseda Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska.

Sdružení soukromých škol podporuje ministra Plagu. Nechme laciná gesta, jde o budoucnost národa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga
reklama

Z hlediska svého postavení se SSŠČMS chce vyjádřit hlavně k možnému odvolání ministra Plagy. „Naše Sdružení zastupuje školy a školská zařízení všech segmentů regionálního školství, od mateřských škol, základních škol, gymnázií, středních škol až po vyšší odborné školy, včetně škol speciálních, základních uměleckých škol a školských poradenských pracovišť. S panem ministrem nad všemi problémy, které se týkají a v minulých letech týkaly otázek, souvisejících se vzděláváním, dlouhodobě úspěšně a hlavně smysluplně spolupracujeme,“ uvedl Kolder.

Anketa

Jste pro okamžité otevření restaurací?

43%
57%
hlasovalo: 16965 lidí
V minulých letech spolu s MŠMT řešili velmi složité systémové záležitosti, které souvisely jak se změnou různých kurikulárních materiálů, tak i problematiku související se změnou financování celého regionálního školství a jeho dopadu na sektor neveřejného školství, ke kterému v minulém období došlo.

„Společný tým vytvořený ministrem školství a zástupci našeho spolku pak velmi úspěšně řešil problémy související s těmito změnami. Ve vazbě na tyto zkušenosti musíme konstatovat, že  s takovým  korektním a hlavně odborně vedeným jednáním jsme se v minulosti ze strany MŠMT při řešení různých problémů nesetkali. A příkladů správné a systémové práce pana ministra a jeho pracovního týmu bylo v minulých létech mnohem více,“ zmiňuje předseda Kolder.  

Tímto stanoviskem vyjadřuje Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska velký podiv i obavu nad tím, proč by měl být ministr Plaga v této těžké covidové době odvolán.

„Navíc všechna dnes tolik omílaná a některými skupinami dehonestovaná opatření k postupnému rozvolňování škol byla vždy bedlivě diskutována na pracovním fóru skupiny vytvořené  ministerstvem, a následně konzultována s odborníky z ministerstva zdravotnictví, s epidemiology a s dalšími odbornými skupinami, jež tyto návrhy schvalovali či upravovali. Odvolání pana ministra Plagy proto vnímáme jako populistický a ve vztahu k celému vzdělávacímu systému České republiky nezodpovědný a nebezpečný krok. Nepodlehněme laciným gestům a pokusme se s chladnou hlavou vyřešit tuto složitou situaci ve složité době k co největšímu prospěchu, který souvisí s budoucí vzdělaností tohoto národa,“ dodal na závěr Kolder.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

11:34 Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

Může záklek na krk někoho udusit? Tuto otázku se rozhodl zodpovědět reportér ČT Richard Samko pro vš…