Šéf ČT Dvořák se ohradil proti Kauzám Jaromíra Soukupa. Zvažuje i právní kroky

02.03.2018 14:48

Generální ředitel České televize Petr Dvořák se rozhodl ohradit proti vysílání TV Barrandov a pořadu Kauzy dne Jaromíra Soukupa. Napsal tak dopis svým zaměstnancům o tom, že Soukup neférově napadl práci jich všech. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Šéf ČT Dvořák se ohradil proti Kauzám Jaromíra Soukupa. Zvažuje i právní kroky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Vůbec poprvé jsme se ocitli v situaci, kdy se komerční stanice rozhodla věnovat hodinu a půl svého vysílání účelovým, jednostranným a manipulativním útokům na Českou televizi,“ napsal mimo jiné Dvořák poté, co zhlédl Soukupův pořad. Soukup se v něm zaměřil na financování veřejného média, které podrobil kritice. Jak však uváděla ČT i v průběhu vysílání na svém twitteru, leckdy tak činil i pomocí nepravdivých tvrzení.

Televize se proti Soukupově pořadu chce bránit i právní cestou. Podle Dvořáka totiž Soukup neférovým způsobem napadl práci a výsledky nejen jeho samotného, ale všech z veřejnoprávního média. 

TV Barrandov se pochlubila v souvislosti s odvysílaným dílem pořadu rekordní sledovaností 357 tisíc diváků. „Toto téma zajímá značnou část lidí,“ podotkl k tomu Soukup, jehož sledovanost samozřejmě potěšila. 

Původní text ZDE

reklama

autor: vef

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel

13:52 Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí se konala tradiční poutní mše, kterou vrcholí Národní svato…