Šéf NATO jasně řekl Britům, jak mají hlasovat o EU

22.06.2016 17:35 | Zprávy
autor: spa

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg řekl, že setrvání Velké Británie v Evropské unii je zcela nezbytné pro účinný boj proti terorismu a nelegální migraci. Připomněl však, že on hlas nemá, a rozhodnutí tak zůstává na britských občanech. Informuje The Guardian.

Šéf NATO jasně řekl Britům, jak mají hlasovat o EU
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn

Stoltenberg se den před konáním britského referenda vyjádřil, že Británie musí zůstat v srdci Evropy, jelikož její případný odchod by vedl k roztříštění současné Evropské unie a vzrůstu „nerovnováhy a nepředvídatelnosti“.

„Já hlas nemám. Rozhodnutí je na občanech Británie,“ řekl. „Můžu ale říct, co je dobré pro NATO, a tím je silná Británie v silné Evropě, protože čelíme bezprecedentním bezpečnostním hrozbám terorismu, nestability a nepředvídatelného bezpečnostního prostředí a roztříštěná Evropa té nerovnováze a nepředvídatelnosti jen přidá,“ dodal.

Británie je podle něj důležitým „mostem“ mezi EU a NATO a zasadila se o jejich užší spolupráci, která je mimo jiné zcela zásadní pro zvládání migrační krize v Egejském a Středozemním moři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Demostrace

Pane Hrabo, a co říkáte na to, že si ministr kultury nyní zve na kobereček umělce, co vystoupili na demonstraci? Nemyslíte, že to jsou komunistické praktiky, s kterými má sám ministr osobní zkušenost, když komunistům donášel?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ten mag*r Foltýn. 136 milionů pro média.“ Babiš řádil ve studiu

15:10 „Ten mag*r Foltýn. 136 milionů pro média.“ Babiš řádil ve studiu

Hostem pořadu Za pět minut dvanáct byl premiér Andrej Babiš (ANO), jenž odmítl označení „slabý premi…