Šéf RRTV rozpálen do běla. Soud zrušil dvě pokuty udělené Soukupově televizi

23.02.2020 13:57 | Zprávy

Šéf Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ivan Krejčí nechápe, proč soud v Praze chce po radě, aby televizi Barrandov, které byly uděleny pokuty za nepravdy ve vysílání, dokázala, že tomu tak skutečně bylo. Píše to server Aktuálně.cz.

Šéf RRTV rozpálen do běla. Soud zrušil dvě pokuty udělené Soukupově televizi
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se uchýlila dvakrát k pokutě televizi Barrandov za pochybení v jejím vysílání. V obou případech však Městský soud v Praze finanční trest zrušil, protože chce, aby rada dokázala, že televize ve vysílání skutečně uvádí nepravdy. Krejčí jako šéf rady se však domnívá, že rada není od toho, aby určovala, co je pravda. 

Soud tak nejprve zrušil 400tisícovou pokutu, minulý týden pak 200tisícovou pokutu. Ta se týkala reportáže v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, kde moderátor kritizoval nadnárodní společnosti za vyvádění peněz ze země. Jako příklad zmínil automobilku Škoda Auto. Podle rady však jeho pohled byl vyhraněný a předem stanovený s jednostrannou interpretací. To však soudu nestačilo. 

„Rada se nemůže stavět do pozice arbitra pravdy. To není její úkol. Rada kontroluje, zda byly dodrženy všechny standardy objektivního a vyváženého informování, které zahrnují nepředpojatý přístup, korektní zacházení s fakty, uvádění zdrojů informací a pochopitelně dávat prostor protistraně,“ vysvětluje však Krejčí. Městský soud má ale jinou představu. Rada se tak v prvním případě již obrátila k Nejvyššímu správnímu soudu. Zde doufá, že dojde ke zvrácení rozsudků. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …