Šéf americké Sněmovny reprezentantů Ryan se má sejít s premiérem Babišem

26.03.2018 6:35

Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan se má dnes v Praze setkat s českým premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Ryan naplánoval svůj pobyt v ČR jako soukromou návštěvu, většina jeho programu je proto neveřejná, píše ČTK.

Šéf americké Sněmovny reprezentantů Ryan se má sejít s premiérem Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Během dneška by měl Ryan ještě navštívit americké velvyslanectví a poskytnout rozhovor Rádiu Svobodná Evropa. V úterý má promluvit na zvláštní schůzi Poslanecké sněmovny, v plánu má i konferenci v Senátu o roli USA v evropské bezpečnosti. Měl by se také zúčastnit uzavřené debaty se studenty. Zbytek návštěvy České republiky bude už ryze soukromý. Schůzka s prezidentem Milošem Zemanem v programu nebyla.

Republikánský politik Ryan je předsedou Sněmovny reprezentantů od října 2015. Je třetím nejvyšším představitelem USA po prezidentovi Donaldu Trumpovi a viceprezidentovi Miku Penceovi.

Posledním ústavním činitelem Spojených států, který oficiálně navštívil Českou republiku, byl prezident Barack Obama v roce 2010. V Praze se tehdy konal americko-ruský summit, během něhož Obama s tehdejším ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem podepsali smlouvu o omezení jaderných arzenálů. Oba státníci tehdy bilaterálně jednali i s tehdejším českým prezidentem Václavem Klausem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vážná výzva od elitního bojovníka Lumíra Němce. Tady jde o životy

14:57 Vážná výzva od elitního bojovníka Lumíra Němce. Tady jde o životy

Bezpečnostní poradce a válečný veterán, člen Útvaru rychlého nasazení Lumír Němec dnes provozuje fir…