Šéf postižených uzemnil Kalouska: Milý Mirku, užívej Velikonoc a zklidni se

28.03.2013 21:19

Předsedy Národní rady osob s tělesným postiženým Václava Krásy se dotkla slova ministra financí Miroslava Kalouska. Ten ho dvakrát zmínil na tiskové konferenci k plánovanému omezení sKaret.

Šéf postižených uzemnil Kalouska: Milý Mirku, užívej Velikonoc a zklidni se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása
reklama

Nejprve Kalousek na tiskové konferenci řekl: "Pokud se zeptáte skutečných terénních pracovníků v sociálních službách, nikoliv pana Krásy, tak vám řeknou, že sKarty jsou užitečná věc. Určitě nemá žádný smysl je zastavit. Možná má smysl trochu přibrzdit, učinit je více dobrovolnými." Poté Krásu zmínil ještě jednou a to v souvislosti s tím, že předseda se staví proti celému systému sKaret. A podle Kalouska pouze proto, aby se stal slavnějším a podpořil sociální demokraty.Krása považuje Kalouskova slova za urážlivá a na svém blogu ihned zareagoval.

Ve svém vzkazu se zmínil i o exministrovi zdravotnictví Jaromíru Drábkovi, který celý proces sKaret spustil. „Dnes se jasně ukazuje, že ne každý politik se hodí na každé ministerstvo. Technokratický přístup obou pánů k sociální politice musel skončit fiaskem," píše na blogu Aktuálně.cz.

Také dodává, že jako křesťan prožívá velikonoční svátky intenzivněji, než on. „Milý Mirku, my křesťané prožíváme intenzivně velikonoční období. Bylo by dobré, kdyby sis jednou řekl, že přestaneš napadat lidi, kteří nesouhlasí s Tvým názorem, a připustil si, že jsou také lidé, kteří dělají věci proto, že je považují za správné a potřebné," píše závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…