Šéf protikorupčního týmu zvažuje trestní podání na Rittiga. Lobbista ho označil za pedofila

03.07.2014 16:10

Ivo Rittig koncem minulého týdne v rozhovoru pro DVtv Drtinové a Veselovského označil šéfa protikorupčního týmu Soukenku za pedofila. Ten se proti urážlivému označení ohradil a zvažuje podání trestního oznámení.

Šéf protikorupčního týmu zvažuje trestní podání na Rittiga. Lobbista ho označil za pedofila
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Vlivný lobbista Ivo Rittig v pořadu televize DVtv řekl: „Cituju fízla BISky, nadační policie s pedofilními sklony, který sleduje mé děti nonstop a ptá se, jak jsou oblečení, jestli jsou malí nebo velcí..." A dodal: „Ti soudruzi Randákové a Soukenkové, ti pedofilové, jelikož furt mi dělají čárky, jestli jsem 180 dní v Čechách nebo nejsem..."  

Soukenka se proti takovým výrokům ostře ohradil ve své čtvteční tiskové zprávě. Rittig použitím slova pedofil prý poškodil dobré jméno a osobní čest šéfa protikorupčního týmu. „Lživé tvrzení Ivo Rittiga o mých údajných pedofilních sklonech pokládám za natolik závažné, že zvažuji trestní oznámení a právní postih," vyvodil důsledky z lobbistova narčení.

Nesmyslnost výroku Soukenky podložil i poukazem na lobbistovu nepříčetnost. „Je zjevné, že Ivo Rittig již není schopen verbálního projevu, který by vykazoval známky logiky nebo vnitřní koherence," konstatoval.

Za lživé považuje i Rittigovo tvrzení, že nechal sledovat jeho děti. „Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má,“ brání se. Jeho fond se údajně zajímal výhradně o lobbistovy obchodní aktivity. „V kauzách, kde se přímo nebo nepřímo objevoval Ivo Rittig, jsme analyzovali stovky dokumentů a informací. Ovšem informace o dětech Ivo Rittiga jsme skutečně nepoptávali," uzavírá ředitel protikorupčního fondu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte

18:57 FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte

Hromadící se odpadky pod okny domů v Chanově jen tak nezmizí. Mostecké technické služby se na zkoušk…