Šéfka Evropské komise Leyenová varuje Česko: Necháme hranice otevřené, ale...

22.01.2021 8:20 | Zprávy

Lídři Evropské unie jednali o pandemické situaci. Shodli se na tom, že přitvrdí vůči rudým zónám, do které patří i Česká republika. Od neděle bude česká kotlina pro sousední Německo vysoce rizikovou zemí. Pendlerům se tak opět zkomplikuje dojíždění za prací.

Šéfka Evropské komise Leyenová varuje Česko: Necháme hranice otevřené, ale...
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová

Německá vláda od neděle zařadí Česko na seznam epidemicky „vysoce rizikových zemí“, tedy o jeden stupeň výš, než byl dosud ten nejvyšší. Do této nejvíce rizikové kategorie RKI řadí oblasti, v nichž se prokázalo šíření nebezpečných mutací, a oblasti, které přesahují 200 nových případů na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní.

Ke vstupu do Německa tak již nebude stačit doložit negativní test do 48 hodin po příjezdu jako dosud, nově bude požadován již při překročení hranice. S častějším testováním budou muset počítat také lidé dojíždějící za prací k sousedům do Bavorska a Saska. V případě Saska budou stačit dva negativní testy týdně, Bavorsko zřejmě bude chtít potvrzení každé dva dny, informuje deník Mladá fronta Dnes.

„Necháme hranice otevřené, ale musíme se zaměřit na konkrétní kritické zóny,“ uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po jednání lídrů EU. Von der Leyenová zdůraznila, že je pro členské země naprosto zásadní udržet v chodu vnitřní trh.

Leyenová zdůraznila, že nejdůležitější nyní je se zaměřit na „rudé zóny“, do kterých spadá aktuálně také Česká republika. „Tyto zóny se musí připravit na to, že ostatní státy budou vyžadovat negativní testy na covid-19,“ uvedla.

Přesnou podobu plánu na zpřísnění restrikcí vůči „rudých zónám“, představí Evropská komise v pondělí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …