Šéfredaktoři evropských novin se spojili proti Putinovi: Evropo, tvrdě zasáhni na obranu Ukrajiny

28. 7. 2014 15:03

Pondělní Hospodářské noviny otiskly text výzvy šéfredaktorů některých evropských novin, který je adresován lídrům Evropské unie. Vyzývají je, aby unie použila vůči Rusku všechny prostředky nátlaku. Nejen ekonomické a politické sankce, ale i zastavení přísunu zbraní do Ruska. To proto, aby se podařilo zastavit „agresivní politiku ruského prezidenta Putina“.

Šéfredaktoři evropských novin se spojili proti Putinovi: Evropo, tvrdě zasáhni na obranu Ukrajiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka
reklama

Šéfredaktoři mimo jiné píší, že současné nepokoje na Ukrajině, které odstartovaly anexí Krymu a pokračovaly provokacemi na východě země, jsou „ostudné, tragické a nebezpečné“.

Putin už otevřel plechovku s červy

V prohlášení se dále uvádí, že usmíření nikam nevede, neboť Putin není politik evropského typu. „Je to politik, jehož životní cesta je neustále lemována dobrodružstvím. A řada hrůzných znaků napovídá, že už otevřel plechovku s červy.“

Šéfredaktoři upozorňují, že na východ Ukrajiny putují dobrodruzi, šovinisté a dobyvatelé amatéři. „Vybavit podobné bandity prvotřídními armádními zbraněmi, to je a zůstane zločinem,“ podotýkají s tím, že vést dialog s Putinem je jen ztráta času, pokud není podpořen jednotou a pevným postojem. „Putin ignoruje slabé a bezpáteřní oponenty. A tak zjevně vnímá evropské státy, které pouze mluví, zatímco Kreml překračuje další a další červené linie,“ uvádí se mimo jiné v prohlášení.

Pod něj se podepsali Adam Michnik a Peter Wolodarski, text výzvy vyšel v denících v Rakousku, Nizozemsku, Francii, Německu, Itálii, Lotyšsku, Polsku, Portugalsku, Slovensku, Španělsku a ve Švédsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…