Sehnal: Feri byl marketingový trik. Do sněmovny patří lidé se zkušenostmi

03.06.2021 13:10

Do sněmovny patří lidé se zkušenostmi. Poukazuje na to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal ve světle kauzy Dominika Feriho a jeho údajně sexuálně násilnického jednání vůči ženám. Feriho někdejší politické angažmá Sehnal vidí jako marketingový trik TOP 09, jak nalákat mladé voliče.

Sehnal: Feri byl marketingový trik. Do sněmovny patří lidé se zkušenostmi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost

“Nedávno jsme zažili šok po zveřejnění zpráv o tom, jak se dnes už bývalý člen a poslanec TOP 09 Dominik Feri choval k ženám a dívkám. Nejprve se chci zastat žen obecně, protože tato kauza se spíš kategorizuje do oblasti politiky, ale mnohem silněji by mělo zaznívat, že tady byly ženy, kterým někdo ublížil a došlo k něčemu, co pro ně minimálně nebylo příjemné,” konstatuje Sehnal.

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14839 lidí

S celou kauzou je podle něho třeba zacházet především v tomto ohledu. “Jsou zde jednotky, možná i desítky žen, které nebyly v komfortním stavu nebo dokonce byly terčem násilí ze strany Feriho aktivity. Toto by měl být převládající pohled na tuto kauzu,” upozorňuje.

“Politický pohled na Feriho kauzu bych posunul do jiné roviny. Ukazuje se totiž, že do parlamentní politiky by měli jít lidé, kteří už mají praktické životní zkušenosti a jsou vyzrálí. Feriho jsem považoval za marketingový trik, tuším, že ho vytáhl pan Kalousek, za účelem získání hlasů mladých voličů. Ano, z pohledu marketingu to bylo dobré a fungovalo to. Nakonec se ukázalo, že spoléhat pouze na marketing nelze,” míní šéf Aliance pro budoucnost.

Rozhodně tím podle svých slov nechce říct, že mladí lidé nepatří do politiky. “Právě naopak, mladí lidé do politiky patří. Nepatří ale do parlamentu. Je to orgán, který svými rozhodnutími řídí zemi a měla by platit nějaká uzance politických hráčů, jak parlamentu obsazovat, když už zákonný limit pro kandidaturu do Sněmovny je 21 let. Cílem by mělo být, aby občany ve sněmovních lavicích zastupovali lidé, kteří mají pět či spíše deset let politické praxe a dokázali nabrat zkušenosti,” navrhuje.

“Jestliže do Sněmovny přijde člověk rovnou z vysoké školy, který sice je obdařen akademickými znalostmi, ale nemá praktickou politickou zkušenost, pro výkon funkce poslance to je nedostatečné. De facto stejný problém vidíme u Pirátů, je tam řada hodně mladých a nezkušených lidí, kteří nemají život uchopený po praktické stránce. Neznají komplexnost problematiky. Mladí lidé do politiky ano, ale nejdřív nabrat zkušenosti v nižší či regionální politice a v politických stranách,” dodává Pavel Sehnal.

Ing. Pavel Sehnal

  • Praha bez chaosu
  • zastupitel měst. části

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…