Sehnal: Seškrtáme stát, který okrádá poctivé lidi

30.09.2021 19:31

Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal se už nemůže dívat na to, jak jednotlivé politické strany jen slibují, že nebudou nikde šetřit, nebudou zvyšovat daně a ještě lidem přidají. “Kde na to vezmou? Budou dělat další dluhy nebo lžou?” ptá se politik.

Sehnal: Seškrtáme stát, který okrádá poctivé lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB

Většina stran se podle šéfa Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala buď bojí lidem před volbami přiznat, kde chce vzít peníze do státního rozpočtu, anebo hodlají pokračovat v “Babišově zadlužování”. 

Anketa

Je podle vás Viktor Orbán diktátor?

6%
82%
hlasovalo: 29334 lidí

To však Sehnal odmítá. “Tato vláda zadlužila i naše vnuky, to musí skončit. Absolutně ale není čas na to, aby si opasky utahovali občané, kteří nemohou za nezodpovědnou rozpočtovou politiku. Delší dobu zdůrazňujeme, že si konečně musí opasek utáhl stát. A pořádně,” má jasno.

“Je nutné už otevřeně říct, že státní sektor vykrádá sektor privátní. Vláda se snaží i dále navyšovat platy úředníkům, čímž by ještě více rozevřeli nůžky mezi lidmi pracujícími v soukromém sektoru. Aktuálně je ve státním sektoru plat vyšší zhruba o pět tisíc. V čem jsou tito lidé horší než státní úředníci?” nechápe.

Vláda podle něho stále víc a víc utrácí a díry ve státním rozpočtu si místo úspor na vlastní straně chce kompenzovat tak, že firmám a zaměstnancům sebere další peníze.

“To není nic jiného než vykořisťování. Jenže jednotlivci se proti takovému nespravedlivému přístupu těžko ozvou. Proto jsme tu my, Aliance pro budoucnost. Hodláme to po volbách ve Sněmovně napravit, aby už nadále nebyli biti ti, kteří poctivě pracují a živé své rodiny na úkor státu,” dodává Pavel Sehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…