Senátní výbor má probrat úkolování BIS prezidentem Zemanem

02.12.2020 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost by se dnes měl zabývat úkolováním Bezpečnostní informační služby (BIS) ze strany prezidenta Miloše Zemana.

Senátní výbor má probrat úkolování BIS prezidentem Zemanem
Foto: zemanmilos.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Týkalo by se to prezidentova požadavku, aby mu kontrarozvědka dodala mimo jiné seznam ruských agentů v Česku a podrobnosti o jejich operacích.

Projednat záležitost na bezpečnostním výboru Senátu chce jeho předseda Pavel Fischer (nezávislý). Podle něj prezidentův požadavek může ohrozit bezpečnost státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blízký konec Koudelky v BIS vyvolal vážné otázky

10:41 Blízký konec Koudelky v BIS vyvolal vážné otázky

Ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka se stal výraznou veřejnou postavou. Pravideln…