Senátor Hraba po rozchodu s Rakušanovým STAN vstoupil do jiného klubu

18.10.2022 21:01 | Ze sítí

Senátor Zdeněk Hraba opouští hnutí STAN. Jako nestraník se rozhodl vstoupit do senátorského klubu ODS a TOP 09, oznámil to na sociální síti Twitter. Nebylo mu blízké liberální směřování hnutí STAN, které podle něj ovlivnilo spojení s Pirátskou stranou.

Senátor Hraba po rozchodu s Rakušanovým STAN vstoupil do jiného klubu
Foto: STAN
Popisek: Zdeněk Hraba

Zdeněk Hraba už koncem měsíce září informoval, že se rozhodl hnutí STAN opustit. „Ukončuji členství ve STAN. Velmi jsem v posledních měsících zvažoval, zda má smysl zůstávat členem hnutí, se kterým spolupracuji od roku 2016 v různých formách. Tehdy mi přišlo sympatické tím, že řeší skutečné problémy lidí. Na nejnižší a nejdůležitější úrovni, na městech a v obcích,“ uvedl ve svém tweetu tehdy s tím, že do žádné strany ani hnutí nepřestupuje a zůstává bez stranické příslušnosti.

 

 

V rozhovoru pro server iROZHLAS.cz své rozhodnutí pak zdůvodnil tím, že za to může liberální směřování hnutí, které ovlivnilo spojení s Pirátskou stranou.

„V podstatě to pozoruji od začátku roku 2021, kdy se začalo více komunikovat s Pirátskou stranou a když se začal vytvářet program do sněmovních voleb. Začalo tím docházet k čím dál silnějšímu příklonu STAN k liberálnímu vidění světa a vzdalování se tomu mému konzervatismu. Takže kdybych to měl z mého pohledu nějak ukotvit, tak to začalo rozhovory s Piráty o společném programu,“ vysvětloval Hraba svůj odchod od Starostů.

Že by na jeho rozhodnutí měly vliv klesající preference Starostů nebo s nimi spojené kauzy, odmítá. „Já jsem do poslední chvíle bránil barvy hnutí STAN, jak jsem mohl,“ uvedl senátor. Kdyby hnutí STAN zůstalo tolerantní ke konzervativním názorům, zřejmě by v něm podle svých slov Hraba zůstal i nadále. „Ale to už nemůžu říct, protože takto se události neděly,“ doplnil.

Nakonec se Zdeněk Hraba rozhodl vstoupit jako nestraník do senátorského klubu ODS a TOP 09, veřejnost s tím seznámil dnes na svém twitteru.

 

 

„Chci poděkovat všem kolegům a kolegyním – a troufám si říct i přátelům – ze senátorského klubu STAN. A samozřejmě se těším i na spolupráci s nimi v následujících letech. Senát totiž nefunguje na bázi soupeření, ale spolupracujeme tu napříč. A tak to má být,“ doplnil Hraba.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidi by se vzbouřili. Drulák rozetnul, jak to skončí s válkou a Ukrajinou

8:31 Lidi by se vzbouřili. Drulák rozetnul, jak to skončí s válkou a Ukrajinou

Diplomat a politolog Petr Drulák odpovídal na otázky moderátora i publika na kanálu Zákony bohatství…