Senátor Jirsa tajemně: Za protesty proti těžbě břidlicového plynu mohou být ruské tajné služby

20.08.2014 16:06

Senátor za ODS Tomáš Jirsa v rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz připomněl slova šéfa NATO Anderse Fogh Rasmussena. Ten obvinil ekology, kteří jsou proti těžbě břidlicového plynu v Evropě, že spolupracují s Ruskem, aby udrželi Evropu závislou na dovozu ruského plynu.

Senátor Jirsa tajemně: Za protesty proti těžbě břidlicového plynu mohou být ruské tajné služby
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

Senátor upozorňuje, že když si pročítá novinové články o protestech proti těžbě břidlicového plynu, tak v nich nachází i lidi, „u kterých panovalo v minulosti podezření ze spolupráce s ruskou tajnou službou“. Poukazuje také na to, že v době evropských sporů o těžbu břidlicového plynu již Amerika prodává zemní plyn z břidlic o více než padesát procent levněji, než ho dodává Gazprom do Evropy.

Jirsa tvrdí, že nepatří mezi zaslepené zastánce těžby břidlicového plynu v Česku. Připouští, že tato těžba má plno dalších vlivů, které je potřeba zkoumat. „Je ale potřeba vidět, že těžbu již úspěšně provozují USA, Kanada nebo Čína. Průzkumy či povolení těžby již zahájilo více než deset evropských zemí,“ argumentuje s tím, že jako ke všem složitým otázkám, je i k průzkumu a těžbě břidlicového plynu potřeba přistupovat opatrně, ale ne demagogicky.

  • Celý text Tomáše Jirsy najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

4:38 Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

Jsem Češka jako poleno, měli bychom mít svoji měnu. V Německu na euru prodělali kalhoty! Euro? Celý …