Sobotkova vláda vypouští na Valentův vkus strašně moc regulací a omezení. „To je věc, která se mně ani řadě malých firem a živnostníkům nelíbí. Přitom tito menší tvoří páteř ekonomiky. Nelíbí se mi, že tato vláda předjímá, že každý z živnostníků je podvodník a chce ukrást daně,“ uvedl podnikatel.
Tato skutečnost Valentu hodně překvapila, neboť sám ministr financí je jedním z největších zaměstnavatelů v republice. „Když šel pan ministr do voleb, říkal, že nebude zvyšovat daně. On je sice nezvyšuje na úrovni základní daně, ale zvyšuje například nepřímé daně – některé regulatorní věci a opatření, které podnikání ženou do nových povinností. To stojí firmy další peníze,“ tvrdí Valenta. Za hloupost například považuje to, že firmy musí každý měsíc hlásit faktury, což jim prý akorát komplikuje život. Třeba je to nutí přijmout další účetní.
Z ministra financí si ale Valenta jeden příklad vzal – postavil se proti záměru ministerstva financí regulovat hazard, i když před volbami jako majitel loterijního gigantu slíbil, že lobbovat za hazard nebude. „Vzal jsem si příklad z „vašeho“ pana ministra financí, který také není ve střetu zájmů. Přestože se rozhoduje o zákonech o biopalivech či lesích. Jestliže on není ve střetu, určitě nejsem ani já. Mé názory jsou dlouhodobě známy a každý o nich ví. Zadek do kouta nedávám, nebudu měnit názory,“ zdůraznil Valenta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ivo Valenta
79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.
autor: luš