Senátor Žaloudík se neudržel: Roušky jsou psychosociální jev. Díky nim je na dálku vidět, jestli hrajete hru, nebo ne

26.04.2020 9:42 | Zprávy
autor: nab

Onkolog a senátor za ČSSD profesor Jan Žaloudík by byl rád, kdyby vládou stanovená karanténa už skončila. Z lékařské obce to tak cítí, i od značné části veřejnosti. „Nerad bych, kdybychom si toho začali užívat. A to jak nahoře, tak dole. Tím nahoře myslím pohodlnější vládnutí,“ říká v rozhovoru pro server Echo24.cz. Připomíná, že nošení roušek lidi neochrání, ale může jim i přitížit; roušky považuje za symbol a psychosociální jev.

Senátor Žaloudík se neudržel: Roušky jsou psychosociální jev. Díky nim je na dálku vidět, jestli hrajete hru, nebo ne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., senátor

Zajímavé je pro senátora například sledovat, jak rychle se dají najednou schvalovat zákony. „V rámci našeho boje s koronavirem v pondělí přijde vládní návrh zákona, v úterý projde Sněmovnou, ve středu Senátem, ve čtvrtek už ho mají na Hradě,“ zmínil, zatímco některé zákony se řeší roky, je kolem nich dlouhosáhlé dohadování.

„Já bych každopádně z té karantény velice rád brzy vystoupil, určitě během května,“ vyslovil přání Žaloudík.

Stejně tak volá po odrouškování republiky. „Ovšem viry jsou nanometrové částice, a my tu vedeme diskuse, jestli jsou roušky a mezery kolem nich pro viry propustné. To je docela veselé, ne?“ vysvětluje onkolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…