Senjuk rezignoval na post šéfa soukromníků. Prozradil, z čeho má obavy

03.11.2013 18:07

Rostislav Senjuk, předseda Strany soukromníků České republiky, odstoupil z funkce předsedy. Uvedl to ve svém prohlášení pro ParlamentníListy.cz. Jako důvod uvedl neúspěch ve volbách. Za ním spatřuje „selhání ideí“ - živnostníci prý necítí potřebu sdružování se za účelem hájení společných zájmů.

Senjuk rezignoval na post šéfa soukromníků. Prozradil, z čeho má obavy
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Rostislav Senjuk

„Volby jsou za námi a mně nezbývá než udělat závěrečný účet. SsČR neuspěla ve volbách a to bez ohledu na aktivitu nebo pasivitu jednotlivých krajů a členů v nich. Takže se asi nejedná o selhání lidí, ale o selhání ideí. Prostě podle mého názoru většina našeho stavu vůbec nechápe potřebu jakéhokoliv sdružování a společného hájení společných zájmů. Zřejmě jsme si všichni, co podnikáme, museli chtě nechtě prošlapat vlastní cestičku ke štěstí. I to je asi důvod, proč naši myšlenku většina našich kolegů nepodpořila,“ uvedl Rostislav Senjuk v úvodu svého rezignačního prohlášení.

Neúspěch ve volbách nepovažuje jen za prohru strany, ale především za katastrofu pro maloživnostníky. „Obávám se, že bude následovat všechno to, čeho jsme se obávali. Bohužel na volební výsledky doplatí i ti, co nás ani nezaznamenali ve volbách. Všichni z našich oponentů si přečetli, že soukromníci měli 0,26 %. A ti že by měli sílu se bránit proti datovým schránkám, zvýšení daní? Většina těch, kteří prosazovali zvýšení daní na úroveň zaměstnanců, se už jen ušklíbne a bez mrknutí oka změny prosadí. S 0,26 % není potřeba si dělat hlavu,“ píše nyní již bývalý předseda Strany soukromníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…