Server: Policie stáhla žádost o vydání bývalého pražského primátora Svobody

13. 3. 2015 14:37

Policie stáhla žádost o vydání poslance a pražského exprimátora Bohuslava Svobody (ODS) k trestnímu stíhání za zadání prověrky smluv v dopravním podniku. Uvedl to dnes server Lidovky.cz. Podle něj vyhodnotilo dohledové Městské státní zastupitelství v Praze, že dosavadní prověřování nebylo komplexní a je třeba je doplnit.

Server: Policie stáhla žádost o vydání bývalého pražského primátora Svobody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ODS Bohuslav Svoboda

„Státní zástupce dospěl k závěru, že je nutné některé věci doprověřit, neboť to prověřování nebylo komplexní. Nezjistil to státní zástupce, který to dozoroval. Vyplynulo to z výkonu dohledu Městského státního zastupitelství v Praze,“ řekl serveru Jan Lelek, šéf dozorujícího Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

Konstrukce Svobodova obvinění byla špatně zpracována

Podle serveru prověrka spisu odhalila, že konstrukce Svobodova obvinění byla špatně zpracována. Nyní budou vyšetřovatelé provádět další úkony a zváží, zda Sněmovně žádost o vydání k trestnímu stíhání podají znovu.

Policejní žádost o Svobodovo vydání ke stíhání se týkala smlouvy, podle níž nynější senátor Václav Láska (za Stranu zelených) zpracovával pro Prahu právní analýzu problematických smluv dopravního podniku. Někdejší primátor smlouvu podepsal bez projednání v městské radě, plnění bylo kolem milionu korun. Policie proto Svobodu podezírá z nedbalostního porušení povinnosti při správě cizího majetku.

V pražském dopravním podniku fungovala organizovaná zločinecká struktura

Podle Láskovy analýzy fungovala v podniku od roku 2007 organizovaná zločinecká struktura, která připravovala nevýhodné smlouvy. Vznikla tak údajně škoda v řádech stamilionů korun.

Mandátový a imunitní výbor Sněmovny koncem února doporučil poslancům, aby Svobodu ke stíhání nevydávali. Podle předsedkyně výboru Miroslavy Němcové (ODS) nedospěl k závěru, že by policie v žádosti prokazovala skutky, které Svobodovi klade za vinu. Sněmovna měla o exprimátorově vydání rozhodovat na březnové schůzi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

8:45 Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

Bůh opět zachraňuje Velkou Británii! Když si Britové volí za premiéra prolhaného klauna, tak ať si j…