Server prý vypuštěním informace ohrozil bezpečnost prezidenta Zemana

25.01.2014 19:52 | Zprávy
autor: adr

Zpravodajský server iDnes.cz jako první zveřejnil informace o návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Afghánistánu, ačkoli se tuto skutečnost snažil Pražský hrad utajit, jak bývá v podobných případech běžné. Podle Kanceláře prezidenta tím server přímo ohrozil bezpečnost české hlavy státu. Uvedla to Česká televize.

Server prý vypuštěním informace ohrozil bezpečnost prezidenta Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

O návštěvě až po jejím skončení informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Pražský hrad do té doby prezidentovu cestu do Afghánistánu tajil, což bývá při obdobných zahraničních návštěvách této země kvůli bezpečnostním důvodům častá praxe. Server tak podle Kanceláře prezidenta republiky přímo ohrozil bezpečnost hlavy státu.

Zeman se setkal i s afghánským prezidentem

Prezident Miloš Zeman v pátek a dnes navštívil Afghánistán, kde se setkal s českými vojáky, kteří v asijské zemi působí v rámci Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti v Afghánistánu (ISAF). Jednal také se svým afghánským protějškem Hamídem Karzáím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rovnocenné partnerství

Dobrý den. Myslíte, že EU stojí o partnerství s kýmkoliv a jde jí o rozvoj? Podle mě tomu její kroky nenasvědčují. Druhá otázka je, jestli někdo stojí o Evropu, která zaostává a může si za to sama svou politikou, kdy chce asi spasit svět, což je líbivé, ale absolutně nemyslí na své občany.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

20:55 „Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

Události posledních dní nejsou pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského příznivé. Najevo vy…