Ševčík vypálil bombu: O 100 000 Kč připravil školu rektor

15.04.2023 15:15 | Ze sítí

Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík byl nucen odmítnout dar ve výši 100 tisíc korun. Rektorovi se nelíbilo, že jako důvod pro dar firma uvedla jeho vystupování a hájení svobody slova a principů demokracie. Děkan sám si stojí za tím, že své názory si pomocí statistických dat umí obhájit a média ho vykreslují jinak, než jaká je skutečnost. Vidí za tím problém PR oddělení VŠE, které proti němu a jeho fakultě vede nepřátelskou politiku. Poškození vztahů s obchodními partnery je vinou rektora, který nepravdivě informoval o dění na demonstraci 11. března, říká Ševčík.

Ševčík vypálil bombu: O 100 000 Kč připravil školu rektor
Foto: David Hora
Popisek: Děkan VŠE Miroslav Ševčík

„Jsem přesvědčen tom, že je potřeba bojovat za nejenom ekonomické svobody, od kterých se odvíjí svoboda slova, svoboda vyjadřování a svoboda názoru,“ prohlásil v rozhovoru pro Rádio Universum děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík. V rozhovoru připouští, že rektorovi VŠE Petru Dvořákovi, se jeho vystoupení pro Rádio Universum pravděpodobně líbit nebude, vzhledem k tomu, že je celkově nespokojen s jeho veřejným vystupováním a jeho odvolání navrhl právě kvůli nespokojenosti s jeho vystupováním, kterým údajně poškozuje jméno fakulty. Sám Ševčík nevidí nic špatného na názorech, které nevyhovují současné vládě. Poukazuje i na to, že si své názory umí obhájit statistickými údaji a čísly, což může všem jen prospívat. „To, že ze mě dělají média to, co v podstatě nejsem, to už je jiná věc. Ale s tím si musí poradit PR oddělení a PR oddělení Vysoké školy ekonomické po novém obsazení jede nepřátelskou politiku jak vůči mně, tak vůči celé fakultě,“ tvrdí.

Věra Koukalová, tisková mluvčí VŠE
Zdroj: PR oddělení VŠE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luk

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Začínám si vážit, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusedaaanka , 15.04.2023 16:44:32
Ševčíka čím dál víc.

|  20 |  0

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…